Duodart

Nazwa Produktu Leczniczego
Duodart
Nazwa powszechnie stosowana
Dutasteridum + Tamsulosini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki twarde
Substancja czynna
Dutasteridum 0.5 mg + Tamsulosini hydrochloridum 0.4 mg
Podmiot odpowiedzialny
GlaxoSmithKline (Ireland) Limited
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Duodart - podstawowe informacje o leku:

Duodart to lek stosowany u mężczyzn z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, który jest spowodowany nadmiernym wytwarzaniem dihydrotestosteronu. Kapsułki leku zawierają dwie substancje czynne: dutasteryd i tamsulosynę. Dutasteryd należy do grupy inhibitorów enzymu 5-alfa-reduktazy, a tamsulosyna do grupy antagonistów receptorów alfa adrenergicznych. Powiększenie gruczołu krokowego może prowadzić do problemów z oddawaniem moczu, takich jak utrudnione oddawanie moczu i częstsze oddawanie moczu, a także do zwolnienia przepływu moczu i słabego strumienia moczu. W przypadku braku leczenia może dojść do całkowitego zablokowania przepływu moczu, co wymaga natychmiastowego rozpoczęcia leczenia. Dutasteryd zmniejsza wytwarzanie dihydrotestosteronu, co prowadzi do zmniejszenia gruczołu krokowego i złagodzenia objawów. Tamsulosyna działa na mięśnie w obrębie gruczołu krokowego, co ułatwia przepływ moczu i szybko łagodzi objawy. W niektórych przypadkach konieczny jest zabieg chirurgiczny, mający na celu usunięcie lub zmniejszenie rozmiaru gruczołu krokowego.

Wskazania do stosowania:

Leczenie umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (ang. benign prostatic hyperplasia – BPH).

Zmniejszenie ryzyka ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Pliki do pobrania

Duodart  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Duodart  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta