Druniler

Nazwa Produktu Leczniczego
Druniler
Nazwa powszechnie stosowana
Febuxostatum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Febuxostatum 80 mg
Podmiot odpowiedzialny
Sandoz GmbH
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Druniler - podstawowe informacje o leku:

Tabletki Druniler to lek, który zawiera febuksostat - substancję czynną stosowaną w leczeniu dny moczanowej. Choroba ta jest spowodowana nadmierną ilością kwasu moczowego w organizmie, który gromadzi się we krwi i tworzy kryształy w stawach i nerkach. Napady dny są bardzo bolesne i mogą prowadzić do uszkodzenia stawów i kości. Działanie leku Druniler polega na zmniejszaniu stężenia kwasu moczowego we krwi, co zapobiega odkładaniu się kryształów i zmniejsza objawy choroby. Przyjmowanie tabletek raz na dobę utrzymuje stężenie kwasu moczowego na odpowiednim poziomie, co może również spowodować zmniejszenie guzków dnawych. Lek ten jest również stosowany w leczeniu i zapobieganiu dużemu stężeniu kwasu moczowego we krwi, które może wystąpić podczas chemioterapii raka krwi. Druniler jest przeznaczony dla osób dorosłych i jest dostępny w postaci tabletek o mocy 120 mg.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Druniler jest wskazany w leczeniu przewlekłej hiperurykemii w chorobach, w których wystąpiło już odkładanie się złogów moczanowych (w tym guzki dnawe i (lub) zapalenie stawów dnawe czynne lub w wywiadzie).

Produkt leczniczy Druniler jest wskazany do stosowania u dorosłych.

Pliki do pobrania

Druniler  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Druniler  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta