Androstatin

Nazwa Produktu Leczniczego
Androstatin
Nazwa powszechnie stosowana
Finasteridum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Finasteridum 1 mg
Podmiot odpowiedzialny
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Androstatin - podstawowe informacje o leku:

Androstatin to lek, który zawiera finasteryd w ilości 1 mg. Finasteryd działa poprzez hamowanie aktywności 5α-reduktazy, enzymu odpowiedzialnego za przekształcanie testosteronu do dihydrotestosteronu (DHT). W przypadku mężczyzn z łysieniem androgenowym, finasteryd pomaga w zmniejszeniu stężenia DHT w osoczu i w łysiejącej skórze głowy, co prowadzi do zahamowania procesu miniaturyzacji mieszków włosowych. Należy jednak pamiętać, że finasteryd nie działa w leczeniu łysienia androgenowego u kobiet. Androstatin jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego u mężczyzn, w celu zwiększenia wzrostu włosów i zapobiegania ich dalszej utracie. Należy jednak pamiętać, że lek ten jest przeznaczony tylko dla mężczyzn i nie powinien być stosowany przez kobiety i dzieci.

Wskazania do stosowania:

Androstatin jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego u mężczyzn (łysienie androgenowe), w celu zwiększenia wzrostu włosów i zapobiegania ich dalszej utracie.

Androstatin nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet, dzieci i młodzieży.

Pliki do pobrania

Androstatin  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Androstatin  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta