Zakrzepica żylna – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada specjalisty, w przypadkach zakrzepicy, nawet w 15 minut!

Leczenie zakrzepicy żylnej

skonsultuj dolegliwości z pomocą lekarza online

Zakrzepica żylna to choroba wynikająca z tworzenia skrzepów krwi w żyłach w nogach. W skrajnym przypadku skrzepy te mogą cię oderwać i przemieścić również w kierunku serca lub płuc, doprowadzając do zatorowości płucnej.

 

Powstawaniu zakrzepicy żylnej sprzyjają m.in.: siedzący tryb życia, otyłość, palenie papierosów oraz zażywanie antykoncepcji hormonalnej. Wskazuje się również na czynniki genetyczne, w tym skłonność do nadmiernej krzepliwości krwi.

Jakie symptomy mogą wskazywać na zakrzepicę żylną? Bardzo często są to zasinienia oraz zaczerwienienia nóg, a także bóle zarówno przy chodzeniu, jak i w trakcie spoczynku. Choroby tej nie wolno ignorować i trzeba szybko skorzystać z konsultacji lekarskiej.

Jak leczyć zakrzepicę żylną?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego z lekarzy oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełniając formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym lekarzem.
  • Z lekarzem możesz skonsultować się korzystając z czatu, wideorozmowy lub połączenia głosowego.
  • Po eWizycie otrzymasz od lekarza eReceptę lub zwolnienie lekarskie.
  • eReceptę zrealizujesz w każdej aptece, podając swój PESEL i 4‑cyfrowy kod.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie są objawy zakrzepicy żył?

Poza bólem i obrzękiem, nogi również są cieplejsze, a także pojawia się na nich bardziej napięta skóra. Niebezpieczna jest też zakrzepica żył wątrobowych, która objawia się bólami brzucha, wodobrzuszem oraz obrzękami nóg.

Czy zakrzepica zagraża również kobietom w ciąży?

Tak, zakrzepica żylna często pojawia się również w okresie ciąży, co może wynikać m.in. ucisku na żyły oraz wcześniejszego stosowania tabletek antykoncepcyjnych.

Jak diagnozuje się zakrzepicę?

W diagnostyce stosuje się kilka metod, od rezonansu magnetycznego, przez badanie ultrasonograficzne, aż po badania fizykalne. Rozpoznanie jest jednak dość trudne, zwłaszcza przy zakrzepicy żył głębokich.

Jak zapobiegać zakrzepicy?

Profilaktyka to przede wszystkim zdrowy tryb życia, w tym niedoprowadzanie do nadmiernej masy ciała, czemu sprzyja dobrze zbilansowana dieta oraz umiarkowana aktywność fizyczna.

Czy zakrzepicę można wyleczyć?

Powodzenie leczenia zależy przede wszystkim od tego, jak wcześnie zostanie ono wdrożone. Dlatego już przy pierwszych objawach należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

 

 

Pytania zadane przez pacjentów

Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę