Omdlenia – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarza specjalisty, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

Znajdź przyczyny omdleń

skonsultuj się online i otrzymaj pomoc

Omdlenia to krótkie utraty przytomności. Zazwyczaj nie budzą ono większych obaw, jeśli jednak pojawiają się często (więcej niż raz na miesiąc), wówczas niezbędna jest konsultacja lekarska, by wykluczyć inne, poważne choroby.

Przyczyny omdleń mogą być bardzo różne, przy czym często są to silne przeżycia emocjonalne, niskie ciśnienie krwi oaz przebywanie w dusznych pomieszczeniach, np. w komunikacji miejskiej. Przyczyną omdleń mogą być też problemy z sercem, wówczas niezbędna jest konsultacja kardiologiczna.

 

Są też dolegliwości, które wyglądają niczym omdlenie, jednak w istocie nim nie są. Dotyczy to m.in. padaczki czy krwotoku wynikającego z pęknięcia tętniaka.

Jak leczyć omdlenia?

Skonsultuj omdlenia online! Wystarczy parę kliknięć:

  • Wybierz lekarza z listy powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin konsultacji.
  • Wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Zapłać online i kliknij w link otrzymany mailem, aby rozpocząć.

 

Z lekarzem możesz skonsultować się wykorzystując czat, wideo lub połączenie głosowe. Lekarz w trakcie porady online może wystawić dla Ciebie eReceptę i eZwolnienie (jeżeli będzie to konieczne).

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jak diagnozuje się przyczyny omdleń?

W diagnostyce niezbędne są m.in.: badanie EKG, mierzenie ciśnienia tętniczego, sprawdzanie stężenia elektrolitów oraz morfologia krwi. Wyniki takich badań mogą być analizowane również online.

Jakie są najczęstsze powikłania omdleń?

Do najczęstszych powikłań należą urazy mechaniczne, w tym złamania, a także urazy głowy wynikające z upadku.

Jak zapobiegać omdleniom?

Przy tendencji do omdleń trzeba przede wszystkim regularnie się badać, by wykluczyć poważne choroby, a także dbać o nawodnienie organizmu i o regularne spożywanie posiłków bogatych w składniki odżywcze.

Jakie jest doraźne postępowanie przy omdleniach?

Chorego należy przede wszystkim ułożyć w bezpiecznej pozycji. Takiej osoby nie wolno też polewać wodą, gdyż może to doprowadzić do szoku.

Jak leczy się omdlenia?

Leczenie zależy od przyczyny omdleń. Bardzo często są one rezultatem chorób układu krążenia, wówczas wdrażana jest farmakoterapia.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę