Odra – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarska, w przypadkach odry, bez wychodzenia z domu!

Skuteczna diagnostyka odry

leczenie z pomocą medyczną online

Odra jest zakaźną chorobą, która jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci o osłabionej odporności. Zakażenie ma miejsce drogą kropelkową na skutek bezpośredniego kontaktu z nosicielem, a czas inkubacji to w przypadku tej choroby od 9 do 11 dni.

Objawy odry obejmują m.in.: gorączkę, zapalenie spojówek, ból gardła oraz kaszel. Pojawia się również wysypka, która najpierw ma postać plam z grudkami, zaś po kilku dniach dochodzi do jej samoistnego łuszczenia się.

 

Na szczęście dzięki szczepieniom odra występuje u niemowląt bardzo rzadko. Takie szczepienie zabezpiecza również przed innymi chorobami, w tym różyczką oraz świnką.

Jak skonsultować odrę online?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym internistą lub lekarzem pierwszego kontaktu.
  • Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem kanałów: audio, wideo lub czatu.
  • W trakcie konsultacji lekarz może wystawić dla Ciebie elektorniczne dokumenty: receptę, zwolnienie lekarskie lub skierowanie.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Czy odra jest bardzo zaraźliwa?

Tak, w przeciwieństwie np. do grypy, chora na odrę osoba może zarazić od 15 do nawet 20 kolejnych osób.

Jak przenosi się wirus odry?

Wirus ten przenosi się drogą kropelkową albo przez styczność z wydzieliną z nosa lub gardła zarażonej osoby. Możliwa jest również transmisja powietrzna, gdy osoba chora przebywała w pomieszczeniu. Wówczas do zakażenia może dojść nawet 3 godziny po opuszczeniu przez nią pokoju.

Dla kogo odra jest szczególnie niebezpieczna?

Odra jest groźna przede wszystkim dla kobiet w ciąży, wówczas może doprowadzić do takich powikłań jak przedwczesny poród, a nawet poronienie.

Jak leczy się odrę?

Leczenie jest objawowe i polega na podawaniu preparatów mających obniżyć gorączkę. Wielu pacjentów stosuje leki również na kaszel, który w przypadku odry bywa bardzo uciążliwy.

Jakie mogą być powikłania po odrze?

Powikłania w przypadku niezaszczepionych dzieci mogą być bardzo groźne i mogą prowadzić nawet do śmierci. Inne skutki obejmują m.in. zapalenie mięśnia sercowego oraz zapalenie płuc.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę