Łuszczyca – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarza, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

Opanuj dolegliwości związane z łuszczycą

skorzystaj z wygodnych konsultacji online

Łuszczyca zaliczana jest do grupy najczęściej występujących chorób dermatologicznych, choć wciąż niewiele o niej wiadomo. W Polsce dotyka ona około 2 proc. społeczeństwa i wymaga stałego leczenia, bowiem jest chorobą przewlekłą, która charakteryzuje się okresami remisji objawów oraz nawrotów.

Diagnozuje się ją wtedy, gdy zmiany łuszczycowe (tzw. wykwity), widoczne są na ciele i mają czerwonobrunatne zabarwienie. Dodatkowo mogą pojawiać się pojedyncze grudki o średnicy około 2 cm. Wokół nich widoczne są charakterystyczne łuski, stąd też nazwa choroby.

 

Jak wspomniano wcześniej choroba nawraca, dlatego też pacjent powinien pozostawać pod stałą opieką dermatologa. Takie konsultacje mogą odbywać się również online.

Jak leczyć łuszczycę?

Otrzymaj poradę online w kilku krokach:

  • Wybierz lekarza z listy dostępnych powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin konsultacji.
  • Podaj swoje dane niezbędne do rejestracji u specjalisty.
  • Zapłać online i kliknij w link otrzymany mailem, aby rozpocząć.


Z lekarzem możesz porozmawiać poprzez czat, wideo lub połączenie głosowe. Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie (jeżeli będzie to konieczne).

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Czy łuszczycą można się zarazić?

Nie, łuszczycą nie można się zarazić, jest to bowiem choroba autoimmunologiczna w przypadku której organizm atakuje własne tkanki.

Czy łuszczyca jest uleczalna?

Łuszczyca jest chorobą przewlekłą o nieznanej etiologii, dlatego też leczy się ją objawowo za pomocą leków farmakologicznych oraz różnego rodzaju preparatów nakładanych na skórę.

Co może powodować nawroty łuszczycy?

Do nawrotu może doprowadzić długotrwały nacisk wywierany na skórę spowodowany noszeniem nieodpowiednich ubrań, a także zbyt silne działanie promieni słonecznych. Epizody może nasilać również stres oraz napięcie psychiczne.

Jak wejść w remisję przy łuszczycy?

Przy chorobach autoimmunologicznych bardzo ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia, w tym przestrzeganie zdrowej diety, dbanie o ruch, a także unikanie przewlekłego stresu. Dodatkowych rad udzieli dermatolog.

Czy łuszczyca jest chorobą dziedziczną?

Lekarze przyznają, że występowanie łuszczycy u rodziców zwiększa ryzyko pojawienia się u potomków.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę