skorzystaj z porady lekarskiej online
Drętwienie kończyn może być zarówno objawem niegroźnym, ja i symptomem poważniejszej choroby zwłaszcza, gdy jest ono częste.
Jakie są najczęstsze przyczyny drętwienia kończyn? Jednym z głównych powodów jest niedobór witamin i składników mineralnych, zazwyczaj z grupy B.
Dolegliwość ta może sygnalizować też choroby neurologiczne, w tym guza mózgu. Jeśli dodatkowo drętwienie pojawia się po jednej stronie ciała, może być to objaw zagrażającego życiu udaru.
Leczenie problemu drętwienia kończyn zależy od tego, jaka jest jego przyczyna. Właśnie z tego powodu niezbędna jest diagnostyka lekarska, którą na początkowym etapie można przeprowadzić także online. Online można kontrolować też postępy w terapii.
Umów e-Wizytę w kilku krokach:
Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.
Jeśli drętwienia rąk pojawiają się sporadycznie, wówczas nie zwiastują niepokojących objawów. Jeśli jednak pojawiają się częściej, mogą sygnalizować na problemy neurologiczne. W takiej sytuacji niezbędna jest konsultacja z neurologiem.
Drętwienie kończyn może być m.in. skutkiem miażdżycy oraz tocznia rumieniowatego.
Drętwienie może wynikać również z nieodpowiedniego stylu życia, w tym siedzącej pracy, która zawsze powinna być przeplatana jak największą dawką ruchu.
Sposób leczenia zależy oczywiście od tego, jaka jest ich przyczyna. Właśnie dlatego niezbędna jest pogłębiona konsultacja lekarska, którą można otrzymać również w wygodny sposób online.
Lekarze wskazują, że mrowienie zazwyczaj pojawia się w skutek niedoboru magnezu oraz wapnia, a także witamin z grupy B, zwłaszcza B6 oraz B12.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.