Drętwienie – skuteczne leczenie

Przyczyny, leczenie online. Porada lekarska, w przypadkach drętwienia kończyn, bez wychodzenia z domu!

Dowiedz się, jakie są przyczyny drętwienia

skorzystaj z porady lekarskiej online

Drętwienie kończyn może być zarówno objawem niegroźnym, ja i symptomem poważniejszej choroby zwłaszcza, gdy jest ono częste.

 

Jakie są najczęstsze przyczyny drętwienia kończyn? Jednym z głównych powodów jest niedobór witamin i składników mineralnych, zazwyczaj z grupy B.

Dolegliwość ta może sygnalizować też choroby neurologiczne, w tym guza mózgu. Jeśli dodatkowo drętwienie pojawia się po jednej stronie ciała, może być to objaw zagrażającego życiu udaru.

 

Leczenie problemu drętwienia kończyn zależy od tego, jaka jest jego przyczyna. Właśnie z tego powodu niezbędna jest diagnostyka lekarska, którą na początkowym etapie można przeprowadzić także online. Online można kontrolować też postępy w terapii.

Jak skonsultować drętwienie kończyn online?

Umów e-Wizytę w kilku krokach:

  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym internistą lub neurologiem.
  • Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem kanałów: audio, wideo lub czatu.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Dlaczego podczas snu drętwieją ręce?

Jeśli drętwienia rąk pojawiają się sporadycznie, wówczas nie zwiastują niepokojących objawów. Jeśli jednak pojawiają się częściej, mogą sygnalizować na problemy neurologiczne. W takiej sytuacji niezbędna jest konsultacja z neurologiem.

Jakie choroby mogą być powiązane z drętwieniem kończyn?

Drętwienie kończyn może być m.in. skutkiem miażdżycy oraz tocznia rumieniowatego.

Jak styl życia wpływa na problem drętwienia kończyn?

Drętwienie może wynikać również z nieodpowiedniego stylu życia, w tym siedzącej pracy, która zawsze powinna być przeplatana jak największą dawką ruchu.

Jak leczy się problem drętwienia?

Sposób leczenia zależy oczywiście od tego, jaka jest ich przyczyna. Właśnie dlatego niezbędna jest pogłębiona konsultacja lekarska, którą można otrzymać również w wygodny sposób online.

Niedobory jakich składników mogą prowadzić do drętwienia kończyn?

Lekarze wskazują, że mrowienie zazwyczaj pojawia się w skutek niedoboru magnezu oraz wapnia, a także witamin z grupy B, zwłaszcza B6 oraz B12.

 

 

Pytania zadane przez pacjentów

Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę