Ból karku – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarza, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

Diagnostyka przyczyn bólu karku

skorzystaj z pomocy lekarzy online

Bóle karku to niestety znak naszych czasów, wynikają one bowiem głównie z nieprawidłowej postawy ciała oraz siedzącego trybu życia. Właśnie dlatego kluczowa jest profilaktyka, w tym dbanie przede wszystkim o ruch oraz wykonywanie ćwiczeń wzmacniających górną część ciała.

Co jednak zrobić, gdy bóle karku już się pojawiły? Przydatne mogą być środki przeciwbólowe stosowane doraźnie, ich zażywanie powinno być jednak krótkoterminowe i leczenie powinno celować w przyczynę problemu. W tym celu niezbędna jest konsultacja z fizjoterapeutą, który zaleci wykonywanie odpowiednich ćwiczeń oraz wskaże, jak na co dzień dbać o prawidłową postawę ciała, zwłaszcza podczas pracy siedzącej.

Jak leczyć ból karku?

Otrzymaj poradę online w kilku krokach:

  • Wybierz specjalistę z listy powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin konsultacji.
  • Wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Zapłać online i kliknij w link otrzymany mailem, aby rozpocząć.


Z lekarzem możesz porozmawiać poprzez czat, wideo lub połączenie głosowe. Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie (jeżeli będzie to konieczne).

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie choroby mogą przyczynić się do bólu karku?

Za ból karku może odpowiadać nie tylko siedzący tryb życia, ale również choroby takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, a nawet choroby nowotworowe. Właśnie dlatego niezbędna jest diagnostyka lekarska, która wykluczy takie problemy.

Czym jest przewianie?

Do przewiania dochodzi przede wszystkim w skutek kontaktu ze strumieniem zimnego powietrza, np. klimatyzacją lub brakiem ochrony szyi zimą. Skutkiem jest sztywność oraz ból karku, a także objawy charakterystyczne dla przeziębienia takie jak ból gardła oraz kaszel.

Czym jest kręcz szyjny?

Kręczem szyjnym nazywa się wadę, która polega na przechyleniu głowy na bok oraz jej skręceniu w przeciwną stronę. Choroba ta może być wrodzona lub nabyta i wymaga leczenia.

Jakie ćwiczenia wykonywać przy bólu karku?

Przy dokuczliwych bólach karku trzeba zadbać przede wszystkim o wzmocnienie mięśni górnej części ciała. Aby poznać odpowiednie ćwiczenia, warto skontaktować się z fizjoterapeutą.

Czy masaże mogą pomóc przy bólach karku?

Tak, masaże są bardzo skutecznym sposobem na złagodzenie sztywności mięśni wokół karku.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę