Dustar

Nazwa Produktu Leczniczego
Dustar
Nazwa powszechnie stosowana
Dutasteridum
Postać farmaceutyczna
Kapsułki miękkie
Substancja czynna
Dutasteridum 0,5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Accord Healthcare Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dustar - podstawowe informacje o leku:

Lek Dustar zawiera substancję czynną dutasteryd, która należy do grupy inhibitorów enzymu 5-alfa reduktazy. Jest on stosowany u mężczyzn z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, który jest spowodowany nadmiernym wytwarzaniem dihydrotestosteronu. Powiększenie gruczołu krokowego może prowadzić do problemów z oddawaniem moczu, takich jak utrudnione oddawanie moczu i częstsze oddawanie moczu, a także do zwolnienia przepływu moczu i słabego strumienia moczu. W przypadku braku leczenia może dojść do całkowitego zablokowania przepływu moczu, co wymaga natychmiastowego rozpoczęcia leczenia. W niektórych przypadkach konieczny jest zabieg chirurgiczny w celu usunięcia lub zmniejszenia gruczołu krokowego. Dutasteryd zmniejsza wytwarzanie dihydrotestosteronu, co prowadzi do zmniejszenia gruczołu krokowego i złagodzenia objawów. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia ostrego zatrzymania moczu i konieczności interwencji chirurgicznej. Lek Dustar może być stosowany jednocześnie z innym lekiem, tamsulozyną, w celu leczenia objawów powiększenia gruczołu krokowego.

Wskazania do stosowania:

Leczenie umiarkowanych i ciężkich objawów łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (ang. benign prostatic hyperplasia - BPH).
Zmniejszenie ryzyka ostrego zatrzymania moczu i konieczności leczenia zabiegowego u pacjentów z umiarkowanymi i ciężkimi objawami łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Pliki do pobrania

Dustar  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dustar  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta