Citocartin 100

Nazwa Produktu Leczniczego
Citocartin 100
Nazwa powszechnie stosowana
Articaini hydrochloridum + Adrenalinum
Postać farmaceutyczna
Roztwór do wstrzykiwań
Substancja czynna
Articaini hydrochloridum 40 mg/ml + Adrenalinum 10 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Molteni Dental s.r.l.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Citocartin 100 - podstawowe informacje o leku:

Lek Citocartin 200 / Citocartin 100 to preparat stosowany w celu znieczulenia jamy ustnej podczas zabiegów stomatologicznych. Składa się on z dwóch substancji czynnych: artykainy, która działa miejscowo znieczulająco i zapobiega odczuwaniu bólu oraz adrenaliny, która obkurcza naczynia krwionośne, co wydłuża efekt działania artykainy oraz zmniejsza krwawienie podczas zabiegu. Lek ten jest podawany pacjentowi przez stomatologa i przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 roku życia (o wadze około 20 kg), młodzieży oraz dorosłych. W zależności od rodzaju wykonywanego zabiegu stomatologicznego, stomatolog decyduje, który z dwóch leków zastosować. Citocartin 200 stosuje się zwykle w przypadku prostych i krótkich zabiegów stomatologicznych, natomiast Citocartin 100 jest bardziej przystosowany do zabiegów, które trwają dłużej lub wiążą się z potencjalnie silniejszym krwawieniem. Dzięki zastosowaniu leku Citocartin 200 / Citocartin 100 pacjent może uniknąć odczuwania bólu podczas zabiegu stomatologicznego, a także zmniejszyć ryzyko krwawienia. To sprawia, że lek ten jest bardzo popularny wśród stomatologów i pacjentów.

Wskazania do stosowania:

Znieczulenie nasiękowe i przewodowe w zabiegach stomatologicznych.
Citocartin jest wskazany do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 4 lat (lub o masie ciała powyżej 20 kg).

Pliki do pobrania

Citocartin 100  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Citocartin 100  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Jaki lekarz może wystawić receptę na Citocartin 100

Jaki lekarz może wystawić receptę na Citocartin 100

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta