Czy rozważyć wizytę u psychiatry przy zaburzeniach odżywiania?

Mam pytanie odnośnie zaburzeń odżywiania. W liceum liczyłam kalorie, ćwiczyłam, uczestniczyłam na forum pro-ana. Trwało to niedługo. Po pewnym czasie w miarę zaczęłam jeść. Od jakiś dwóch lat mogę nic nie jeść. Zazwyczaj gdy jem, to są to przekąski, głównie słodycze dla podniesienia cukru. Choruję na hipoglikemię i tachykardię. Od dłuższego czasu robi mi się słabo, mam mroczki przed oczami. Strasznie wypadają mi włosy. Mam 164cm i 47-48 kg. Nie chcę przytyć. Lekarz rodzinny straszy mnie psychiatrą. Ja po prostu nie mogę jeść. Łamią mi się paznokcie, nie mam siły. Co chwila jestem chora. Czy rzeczywiście powinnam udać się do psychiatry? Wiem, że nie jest to normalne zachowanie jednak do tej pory jakoś mi to nie przeszkadzało. Mam ciągle zimne, spocone dłonie. Raz mi zimno, raz duszno. Chciałabym się lepiej poczuć. Proszę o poradę, czy rozważyć rzeczywiście wizytę u psychiatry? Mam 25 lat.
Zdecydowanie warto skonsultować Pani problemy z psychiatrą jak i endokrynologiem.
Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi