Antybiotyk, a antykoncepcja. Konieczna tabletka "dzień po"?

Dzisiaj z moim partnerem doszło do pieszczot i martwię się, ponieważ biorę antybiotyk (amoksycylinia) i moje tabletki antykoncepcyjne (Atywia) mogą być osłabione. Preejakulat partnera miał styczność z moimi drogami rodnymi. Mimo, że nie było penetracji to i tak dostał się on w okolice pochwy. Antybiotyk zaczęłam brać w piątek, tego samego dnia co nowy blister pigułek, antybiotyk stosowałam 3 dni (do niedzieli). W poniedziałek miałam 1 dzień przerwy i od 16.02 po konsultacji z internistą kontynuuję jego stosowanie, tak się też stało dzisiaj. Najpierw brałam antybiotyk, koło 10.30/11 (16 luty), a pigułkę o 13.30 (16 luty). Czy tabletka "dzień po" jest wskazana ze względu na obniżone działanie antykoncepcji hormonalnej? Choruję przewlekle na Hashimoto i astmę oskrzelową.

Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% gwarancji, jednak nie widzę konieczności zastosowania tabletki dzień po, jej użycie może ograniczyć skuteczność Pani antykoncepcji hormonalnej doustnej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi