Antybiotyk, a antykoncepcja. Konieczna tabletka "dzień po"?

Dzisiaj z moim partnerem doszło do pieszczot i martwię się, ponieważ biorę antybiotyk (amoksycylinia) i moje tabletki antykoncepcyjne (Atywia) mogą być osłabione. Preejakulat partnera miał styczność z moimi drogami rodnymi. Mimo, że nie było penetracji to i tak dostał się on w okolice pochwy. Antybiotyk zaczęłam brać w piątek, tego samego dnia co nowy blister pigułek, antybiotyk stosowałam 3 dni (do niedzieli). W poniedziałek miałam 1 dzień przerwy i od 16.02 po konsultacji z internistą kontynuuję jego stosowanie, tak się też stało dzisiaj. Najpierw brałam antybiotyk, koło 10.30/11 (16 luty), a pigułkę o 13.30 (16 luty). Czy tabletka "dzień po" jest wskazana ze względu na obniżone działanie antykoncepcji hormonalnej? Choruję przewlekle na Hashimoto i astmę oskrzelową.

Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% gwarancji, jednak nie widzę konieczności zastosowania tabletki dzień po, jej użycie może ograniczyć skuteczność Pani antykoncepcji hormonalnej doustnej.
Nie ma potrzeby zastosowania antykoncepcji awaryjnej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3443
Pytań zadanych
przez pacjentów
8290
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi