1. Artykuły
  2. Ile kosztuje zabieg powiększania biustu?

Ile kosztuje zabieg powiększania biustu?

Kobiety decydują się na powiększanie piersi z bardzo różnych przyczyn. Pomimo tego, że nie jest to najtańszy zabieg z gamy wszystkich usług proponowanych przez gabinety medycyny estetycznej, to cieszy się dość dużą popularnością. Szacuje się, że w Polsce rocznie wykonuje się około 7 tysięcy takich operacji. Dowiedz się, ile może kosztować zabieg powiększania biustu.

Ile kosztuje zabieg powiększania biustu? Ile kosztuje zabieg powiększania biustu?
Spis treści
Zalety powiększania piersi Metody powiększania piersi Przebieg zabiegu powiększania piersi Powiększanie piersi implantami Powiększanie piersi przy pomocy lipotransferu Powiększanie biustu kwasem hialuronowym Koszty zabiegu powiększania piersi

Zalety powiększania piersi

 

Jeżeli biust, jego kształt i rozmiar nie spełniają oczekiwań, powodują dyskomfort psychiczny w codziennym funkcjonowaniu, powiększanie piersi może być zakończeniem tych problemów.

 

Zabieg znajduje też zastosowanie w przypadku obwisłego biustu czy wyraźnych asymetrii. Może pomóc w poprawie samooceny i samopoczucia, a także poprawić proporcje sylwetki. Blizny są dobrze ukrywane przez lekarza tuż pod piersią, dzięki czemu w większości przypadków są praktycznie niezauważalne.

 

arrow Zdrowie intymne kobiet po menopauzie – ginekolog i jego rola w profilaktyce oraz leczeniu
arrow Biorytm – czym jest i jak o niego zadbać?
arrow Nowoczesne hybrydowe leczenie żylaków
arrow Witaminy na stawy – jakich witamin brakuje, gdy bolą stawy?
arrow Olej z wiesiołka w ciąży - jak i ile stosować?
arrow Wybór polisy na życie i zdrowie - na co zwrócić uwagę?

Metody powiększania piersi

 

Wśród dostępnych w Bieńkowscy Clinic w Częstochowie i Bydgoszczy metod powiększania piersi należy wymienić:

 

  • implanty – zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i polega na wszczepieniu implantów pod mięsień piersiowy lub nad nim;
  • lipotransfer – polega na odessaniu tłuszczu z jednej partii na ciele (np. z ud czy brzucha) i przeniesieniu go w okolice biustu. To zabieg dwa w jednym;
  • powiększanie kwasem hialuronowym – rodzaj nieinwazyjnego powiększania piersi. Jego efekty utrzymują się do około 1,5 roku.

 

Przebieg zabiegu powiększania piersi

 

Każdą czynność medyczną, której celem jest powiększanie piersi, poprzedza konsultacja ze specjalistą. W jej toku omawia się oczekiwania pacjentki, a także sprawdza, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Przeprowadza się również wnikliwy wywiad związany między innymi z przyjmowanymi aktualnie lekami czy obecnością chorób przewlekłych.

 

Powiększanie piersi implantami

 

W przypadku podjęcia decyzji o wszczepieniu implantów zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Lekarz wykonuje nacięcia na klatce piersiowej, by móc wprowadzić implanty i ułożyć je we właściwy sposób. Poszczególne implanty różnią się od siebie profilem (wysokim, niskim), rodzajem wypełnienia (silikon, sól fizjologiczna) oraz rodzajem powierzchni (tytanowa, aksamitna). Po zakończeniu operacji zakłada się szwy, a przez kolejne tygodnie nosi biustonosz uciskowy. Do momentu powrotu do normalnej aktywności muszą minąć minimum 4 tygodnie.

 

Powiększanie piersi przy pomocy lipotransferu

 

Jeżeli pacjentka zdecyduje się na lipotransfer, musi wspólnie z lekarzem wybrać miejsce dawcze. To właśnie z niego pobrana zostanie tkanka tłuszczowa, która następnie będzie odpowiednio przygotowana do zaaplikowania w piersi. W związku z istotą zabiegu nie ma możliwości wykonania go u kobiet bardzo szczupłych. Lipotransfer daje naturalne efekty, a powrót do wszystkich codziennych czynności następuje po 14 dniach od zabiegu.

 

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym

 

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym wiąże się z podaniem znieczulenia miejscowego oraz zaaplikowaniem preparatu w biust. Cała procedura trwa od 30 do 60 minut, a po jej zakończeniu niemal od razu można wrócić do normalnych aktywności. Zazwyczaj ilość preparatu podawanego w jedną pierś nie przekracza 50 ml.

 

Koszty zabiegu powiększania piersi

 

Koszty powiększania piersi zależą przede wszystkim od wybranej metody. Przed zabiegiem należy odbyć konsultację, której cena może wahać się w okolicach od 200 do 350 zł. Kontrole po zabiegach są bezpłatne, podobnie jak ubranko uciskowe, które (w zależności od wybranej metody) jest wymagane. W przypadku szczególnie popularnego ostatnio lipotransferu, który uważany jest za mniej inwazyjną alternatywę dla implantów piersi, koszt zabiegu rozpoczyna się od 6 tysięcy złotych. Żeby uzyskać szczegółowe informacje na temat ceny, najlepiej skontaktować się z recepcją kliniki lub omówić z lekarzem, który ma przeprowadzić powiększanie piersi podczas konsultacji.

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e-Recepta L4 Online
Najnowsze pytania pacjentów
Bolesne piersi - jaka może być ich przyczyna?
Od kilku dni mam bardzo nabrzmiałe i bolesne piersi. Mam wrażenie jak by urosły o kilka rozmiarów. Miesiączka będzie dopiero 10.01 więc to raczej nie PMS.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Dzień dobry, Bolesność piersi, o której Pani wspomina, może mieć kilka przyczyn. Zazwyczaj jest to związane ze zmianami hormonalnymi w organizmie, które mogą występować nie tylko przed miesiączką, ale także w innych fazach cyklu. Inne możliwe przyczyny to zmiany w diecie, stres, a także niektóre schorzenia piersi, takie jak mastopatia czy infekcje. Mimo że Pani miesiączka dopiero się zbliża, zmiany hormonalne mogą już wpływać na stan piersi, co czasem zdarza się wcześniej niż zwykle. Jeśli objawy są dla Pani nowe lub nasilają się, warto umówić się na konsultację z lekarzem. Podczas wizyty można przeprowadzić badanie piersi oraz zalecić odpowiednie badania, aby wykluczyć inne przyczyny. Proszę pamiętać, że regularne samobadanie piersi jest ważne dla wczesnego wykrywania ewentualnych zmian. Jednocześnie, jeśli dolegliwości są uciążliwe lub pojawiają się inne niepokojące objawy, najlepiej skonsultować się z lekarzem, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania będzie mógł zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. Proszę pamiętać, aby dbać o siebie i nie lekceważyć żadnych niepokojących sygnałów, które wysyła Pani organizm.
Czy pomimo występowania raka piersi w rodzinie, mogę zrobić kolczyki w sutkach?
Jestem w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka piersi (moja babcia i mama na niego chorowały). 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja onkologiczna.
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Jeżeli są wątpliwosci, to wskazana rezygnacja z zabiegu. Można też skonsultować się w tej sprawie z onkologiem.
Sebastian Łaźniak
lekarz
Umów wizytę
proszę skonsultować to z onkologiem.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
wskazana wizyta onkologiczna
Co poradzić na tak silny ból piersi?
Co miesiąc zmagam się z problemem — bólem piersi. Co miesiąc tydzień przed miesiączką zaczyna się dramat. Jest to straszny ból piersi. Ból w ogóle nie ustaje. Ból jest odczuwalny podczas chodzenia, ruszenia się, a o dotknięciu nie wspomnę. Ból...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konsultacja z ginekologiem prowadzącym.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
należy się zgłosić na konsultacje do ginekologa
Sebastian Łaźniak
lekarz
Umów wizytę
prosze sie zglosić do lekarza ginekologa
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana konsultacja stacjonarna u ginekologa.
Czym może być spowodowany ból piersi?
Mammografia i usg piersi wyszły prawidłowo. Jednak jedna z piersi jest boląca przy dotyku, czasami przechodzi przez nią silny, piekący ból — od mostka do sutka lub odwrotnie. Sutek jest tkliwy i piekący przy dotyku, czasami (przy bólu) zmienia odcień na ciemniejszy. Lekarz...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta chirurgiczna.
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Lekarz online czeka na Ciebie
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4