2023-12-27

Bolesne piersi - jaka może być ich przyczyna?

Od kilku dni mam bardzo nabrzmiałe i bolesne piersi. Mam wrażenie jak by urosły o kilka rozmiarów. Miesiączka będzie dopiero 10.01 więc to raczej nie PMS.

Dzień dobry,

Bolesność piersi, o której Pani wspomina, może mieć kilka przyczyn. Zazwyczaj jest to związane ze zmianami hormonalnymi w organizmie, które mogą występować nie tylko przed miesiączką, ale także w innych fazach cyklu. Inne możliwe przyczyny to zmiany w diecie, stres, a także niektóre schorzenia piersi, takie jak mastopatia czy infekcje.

Mimo że Pani miesiączka dopiero się zbliża, zmiany hormonalne mogą już wpływać na stan piersi, co czasem zdarza się wcześniej niż zwykle. Jeśli objawy są dla Pani nowe lub nasilają się, warto umówić się na konsultację z lekarzem. Podczas wizyty można przeprowadzić badanie piersi oraz zalecić odpowiednie badania, aby wykluczyć inne przyczyny.

Proszę pamiętać, że regularne samobadanie piersi jest ważne dla wczesnego wykrywania ewentualnych zmian. Jednocześnie, jeśli dolegliwości są uciążliwe lub pojawiają się inne niepokojące objawy, najlepiej skonsultować się z lekarzem, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania będzie mógł zalecić odpowiednie dalsze postępowanie. Proszę pamiętać, aby dbać o siebie i nie lekceważyć żadnych niepokojących sygnałów, które wysyła Pani organizm.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4