Dentocaine

Nazwa Produktu Leczniczego
Dentocaine
Nazwa powszechnie stosowana
Articaini hydrochloridum + Adrenalinum
Postać farmaceutyczna
Roztwór do wstrzykiwań
Substancja czynna
Articaini hydrochloridum 40 mg/ml + Adrenalinum 0,01 mg/ml (w postaci adrenaliny winianu 0,018 mg/ml)
Podmiot odpowiedzialny
Inibsa Dental S.L.U.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dentocaine - podstawowe informacje o leku:

DENTOCAINE 40 mg/ml + 10 mikrogramów/ml to lek stosowany w stomatologii do znieczulenia jamy ustnej podczas zabiegów. Składa się on z dwóch substancji czynnych: artykainy, która działa miejscowo znieczulająco i zapobiega odczuwaniu bólu oraz adrenaliny, która obkurcza naczynia krwionośne, zmniejszając krwawienie podczas zabiegu i wydłużając efekt działania artykainy. Lek ten jest podawany pacjentowi przez stomatologa i jest przeznaczony dla dzieci powyżej 4 lat, młodzieży i dorosłych. W zależności od rodzaju zabiegu stomatologicznego, stomatolog decyduje, który z dwóch dostępnych leków zastosować. DENTOCAINE 40 mg/ml + 5 mikrogramów/ml jest zwykle stosowany w przypadku prostych i krótkich zabiegów, natomiast DENTOCAINE 40 mg/ml + 10 mikrogramów/ml jest bardziej przystosowany do dłuższych zabiegów lub tych, które mogą wiązać się z silniejszym krwawieniem.

Wskazania do stosowania:

Znieczulenie nasiękowe i przewodowe w zabiegach stomatologicznych. 
DENTOCAINE 40 mg/ml + 10 mikrogramów/ml jest wskazany do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 4 lat (lub o masie ciała powyżej 20 kg).

Pliki do pobrania

Dentocaine  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dentocaine  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta