Silny ból pleców w nocy podczas przekręcania się z boku na bok - co robić?

Dzień dobry, chciałabym podzielić się swoim problemem. Od kilku już miesięcy co noc podczas przekręcania się z boku na bok wybudza mnie ze snu bardzo silny ból, który jest zlokalizowany na plecach, ale mam dziwne uczucie, jakby to dotyczyło płuc, ponieważ ból obejmuje duża powierzchnię pleców, nie wzdłuż kręgosłupa, a właśnie po obu stronach i jakby głęboko pod skórą, stad moje podejrzenie o płuca, choc mogę się oczywiście mylić. Jest to bardzo dziwny ból, którego nigdy wcześniej w swoim życiu nie miałam. Jest to uczucie ogromnego ciężaru, nie mogę się wówczas ruszyć i muszę powoli, centymetr po centymetrze przekręcać swoje ciało z jednej strony na drugą, czemu towarzyszy naprawdę silny ból, przez co wybudzam się całkiem i mam później problem z ponownym zaśnięciem. Kiedy ból pojawił się po raz pierwszy, myślałam, że to wina materaca, dlatego został on wymieniony, lecz problem nie zniknął. Czy ktoś mógłby mi w tej sprawie coś doradzić?

Niezbędna jest wizyta u lekarza w warunkach stacjonarnych w celu przeprowadzenia badania fizykalnego i zlecenia odpowiednich badań diagnostycznych.
Konieczna konsultacja z lekarzem pierwszego kontaktu, który skieruje na diagnostykę w celu ustalenia źródła problemu. Jeśli nie zostaną ustalone żadne przyczyny, możliwe jest jest to wynik przewlekłego napięcia nerwowego i stresu wywołujące spięcie mięśni pleców.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ortopeda we Wrocławiu Ortopeda w Warszawie Ortopeda w Katowicach Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Bielsku-Białej Ortopeda w Gliwicach Ortopeda w Krakowie Ortopeda w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi