2020-08-28

Przedłużenie terapii lekami antydepresyjnymi

Jestem w trakcie przyjmowania leku antydepresyjnego, który właśnie mi się kończy. Przez pandemię koronawirusa mój kontakt z lekarzem jest praktycznie znikomy, a leki się kończą. Według lekarza kuracja powinna trwać 6 miesięcy tak jak przekazał mi wcześniej, aktualnie mija 4, a ja nie mam leków. Czy każdy psychiatra może mi mój lek przepisać?

Każdy lekarz może przedłużyć leki stosowane na stałe. Szczególnie pomocna może być dokumentacja medyczna potwierdzająca takie leczenie, co dodatkowo umożliwi refundacje leków jeśli przysługuje Pani.
Przedłużenie leczenia może być zrealizowane przez każdego lekarza, bez specjalizacji, niemniej jednak wskazana jest ocena stanu psychicznego Pacjenta, rozmowa z lekarzem, na podstawie której lekarz, najlepiej psychiatra zaleci kontynuację lub ewentualną modyfikację dotychczasowego leczenia, tak aby Pacjent odniósł maksymalną korzyść, a zastosowana terapia była efektywna.
Leki przyjmowane przez Panią na stałe może przepisać każdy lekarz dowolnej specjalności, nie tylko psychiatra.
Proszę przygotować kartę informacyjną od psychiatry i zwrócić się o e-receptę do lekarza rodzinnego.
Dobry wieczór
Lekarz każdej specjalności może przedłużyć leki stosowane na stałe, nie musi być to lekarz psychiatra. Mile widzianym jest przedstawienie dokumentacji medycznej od specjalisty o przyjmowanych lekach.
Zarówno psychiatra jak i lekarz rodzinny.
Kontynuację leczenia może zrealizować każdy lekarz. Dobrze jest przedstawić swoją dotychczasową dokumentację (również pozwoli to refundować leki ). Jeżeli ktoś nie posiada zaświadczenia lekarskiego to zawsze można uzyskać swoją dokumentację z przychodni gdzie dotychczas się leczono (z rejestracji bez umawiania do lekarza).
Jeżeli stan zdrowia poprawia się to każdy lekarz przedłuży leczenie lub będzie redukował dawkę.
Jeżeli nie ma poprawy lub jest gorzej rekomenduję konsultację ze specjalistą psychiatrą.
przedłużyć leki może każdy lekarz nie musi to byc psychiatra - na podstawie Pani dokumentacji medycznej
W teorii każdy praktykujący lekarz może przedłużyć receptę na przyjmowane leki. W przypadku leków psychiatrycznym warto przedstawić dokumentację medyczną.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Depresja w Dąbrowie Górniczej Psychiatra w Dąbrowie Górniczej Depresja w Bydgoszczy Depresja w Gliwicach Psychiatra w Bydgoszczy Psychiatra w Gliwicach Depresja w Warszawie Depresja w Lublinie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6298
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16364
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+147
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4