Przedłużenie terapii lekami antydepresyjnymi

Jestem w trakcie przyjmowania leku antydepresyjnego, który właśnie mi się kończy. Przez pandemię koronawirusa mój kontakt z lekarzem jest praktycznie znikomy, a leki się kończą. Według lekarza kuracja powinna trwać 6 miesięcy tak jak przekazał mi wcześniej, aktualnie mija 4, a ja nie mam leków. Czy każdy psychiatra może mi mój lek przepisać?

Każdy lekarz może przedłużyć leki stosowane na stałe. Szczególnie pomocna może być dokumentacja medyczna potwierdzająca takie leczenie, co dodatkowo umożliwi refundacje leków jeśli przysługuje Pani.
Przedłużenie leczenia może być zrealizowane przez każdego lekarza, bez specjalizacji, niemniej jednak wskazana jest ocena stanu psychicznego Pacjenta, rozmowa z lekarzem, na podstawie której lekarz, najlepiej psychiatra zaleci kontynuację lub ewentualną modyfikację dotychczasowego leczenia, tak aby Pacjent odniósł maksymalną korzyść, a zastosowana terapia była efektywna.
Leki przyjmowane przez Panią na stałe może przepisać każdy lekarz dowolnej specjalności, nie tylko psychiatra.
Proszę przygotować kartę informacyjną od psychiatry i zwrócić się o e-receptę do lekarza rodzinnego.
Dobry wieczór
Lekarz każdej specjalności może przedłużyć leki stosowane na stałe, nie musi być to lekarz psychiatra. Mile widzianym jest przedstawienie dokumentacji medycznej od specjalisty o przyjmowanych lekach.
Zarówno psychiatra jak i lekarz rodzinny.
Kontynuację leczenia może zrealizować każdy lekarz. Dobrze jest przedstawić swoją dotychczasową dokumentację (również pozwoli to refundować leki ). Jeżeli ktoś nie posiada zaświadczenia lekarskiego to zawsze można uzyskać swoją dokumentację z przychodni gdzie dotychczas się leczono (z rejestracji bez umawiania do lekarza).
Jeżeli stan zdrowia poprawia się to każdy lekarz przedłuży leczenie lub będzie redukował dawkę.
Jeżeli nie ma poprawy lub jest gorzej rekomenduję konsultację ze specjalistą psychiatrą.
przedłużyć leki może każdy lekarz nie musi to byc psychiatra - na podstawie Pani dokumentacji medycznej
W teorii każdy praktykujący lekarz może przedłużyć receptę na przyjmowane leki. W przypadku leków psychiatrycznym warto przedstawić dokumentację medyczną.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi