Poderzewam u siebie anoreksję, depresję i nerwicę natręctw. Psycholog czy jednak psychiatra?

Mam 18 lat i od 4 lat zmagam się z zaburzeniami odżywiania, podejrzewam anoreksję bulimiczną, jednak nigdy nie byłam zdiagnozowana. Mam również objawy depresji i nerwicy natręctw. Czy psycholog jest w stanie poprowadzić moje leczenie czy konieczna jest konsultacja z psychiatrą?
Konieczne jest leczenie psychiatryczne.
Należało by się skonsultować z psychologiem.
W Pani przypadku zdecydowanie jest konieczna konsultacja psychiatryczna.
Witam bardzo serdecznie.

W takim przypadku psychoterapeuta. Psychiatra to ostateczność. Dobry psycholog pomoże, ale jeśli przyczyną problemu jest konflikt wewnętrzny najlepiej udać się do psychoterapeuty. Lekarstwa pomogą, ale na krótko. Problem wróci jak tylko przestanie Pani je brać. Jeśli w tym momencie objawy są bardzo silne można je wyciszyć farmakologicznie, jednak ważne jest, aby pamiętać, że to tylko "krem na łuszczycę". Problem jest w środku.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu.
Z Poważaniem
Psycholog - Tomasz Kozieja
Zdecydowanie zaczęłabym od wizyty u psychiatry.
Należy konsultować się ze specjalistą psychiatrą.
Wskazana jest zarówno konsultacja psychologiczna, jak i psychiatryczna. Czas ma tutaj znaczenie, proszę nie odkładać decyzji o kontakcie z specjalistą na później.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi