Niepokojące duszności - czym mogą być spowodowane?

Witam! Mam 18 lat, od jakiegoś czasu często miewam dusznosci co kilka dni. Byłam z tym na sor, zrobili mi ekg i ciśnienie i wszystko wyszło w normie. Poszłam też do endokrynologa zbadać tarczycę, ale ona też była zdrowa. Nie wiem co mi jest, mam już tak od prawie 2 miesięcy. Przychodzę z zapytaniem, czy jak od czasu do czasu zapale papierosa elektrycznego albo wypije z 3 piwa, czy coś mi się stanie poważnego? Moi znajomi na imprezach dobrze się bawią, a ja się martwię że jak coś wypije to od razu dostanę jakiegoś ataku. Wcześniej paliłam elektryki codziennie, od czasu dusznosci rzuciłam od razu. Błagam o pomoc.

Wskazane uzupełnienie diagnostyki o rtg klatki piersiowej i konsultację alergologiczną.
Jeśli diagnostyka nie wykazała przyczyny duszności, to możliwe, że jest to podłoże psychosomatyczne. Proszę zaobserwować czy ma Pani dużo stresu w codziennym życiu, czy obawia się czegoś, czy niepokój się pojawia. Jeśli tak to rekomenduję udać się na konsultację z psychologiem.
Proponuje zlecić dodatkową diagnostykę - zapraszam na konsultacje - zbierzemy dokładniejszy wywiad - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Woźniak Jakub
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny w Krakowie Lekarz rodzinny w Częstochowie Lekarz rodzinny we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z