Leki na depresję, a antykoncepcja

Czy lek na depresję (citabax) obniża skuteczność antykoncepcji, tabletki Belara? Dwa leki są przyjmowane w różnych porach w odstępach, około 10 h.

Może przyjmować Pani oba preparaty,
Może Pani bezpiecznie przyjmować oba leki.
preparaty nie wykluczają się, można je przyjmować
może Pani przyjmowac leki na depresję i antykoncepcję
Można te leki przyjmować jednocześnie.
Nie ma interakcji między tymi lekami.
Tak, można przyjmować powyższe leki
Nie ma istotnych interakcji, ani wpływu na skuteczność pomiędzy tymi lekami.

Komentarz redakcji:

 

Między niektórymi lekami oraz preparatami medycznymi mogą zachodzić niekorzystne dla zdrowia interakcje. Leki mogą wpływać na siebie, zaburzając proces wchłanianie leków lub podnosić ich stężenie w organizmie.

 

Interakcje zachodzące między lekami mogą być niebezpieczne, dlatego w razie jakichkolwiek niepewności dotyczących stosowania leków, tutaj łatwo możesz skonsultować swoje wątpliwości z lekarzem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi