Jak wygląda wizyta i diagnoza psychiatryczna?

Jak wygląda wizyta i diagnoza psychiatryczna? Są jakieś zasady które powinienem znać przed pierwszą wizytą?
Przebieg samego badania, oprócz doświadczenia i kompetencji lekarza - psychiatry zależy w dużej mierze od tego, czy osoba badana będzie chętnie współpracowała, czy otworzy się przed lekarzem, czy będzie zainteresowana i pełna troski o swój stan zdrowia - taki scenariusz jest pożądany i może przynieść teoretycznie lepsze owoce badania psychiatrycznego. Badanie psychiatryczne jak każde inne badanie lekarskie ma na celu m.in. ustalenie rozpoznania i wskazań do podjęcia ewentualnego leczenia. Co do zasad przeprowadzania badania, należy zdać się na specjalistę i zaufać mu - bardzo dużo zależy od taktu lekarza i umiejętnego formułowania pytań. Badanie powinno być przeprowadzane w komfortowych warunkach - zarówno dla lekarza, jak i pacjenta; zapewniających poczucie zachowania bezpieczeństwa i intymności, bez osób postronnych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Zapytaj lekarza
Wpisz treść swojego pytania
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
169
Pytań zadanych
przez pacjentów
79
Odpowiedzi
udzielonych przez lekarzy
18
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi