Jak pozbyć się nawracających myśli, nerwicy natręctw?

Od dwóch tygodni mam problem z powracającymi myślami. Zaczęło się od nagłej utraty uczuć do mojego chłopaka. Dużo czytałam w internecie i dowiedziałam się, że może to być nerwica natręctw. Po jakimś czasie nauczyłam się określać te myśli jako natrętne i z czasem powoli się one ode mnie odsuwały. Jednak gdy całkiem odeszły te myśli, pojawiły się nowe. Przeczytałam w internecie, że nerwicę natręctw ciężko wyleczyć, a niektórzy zmagają się z nią od lat. Spanikowałam, że zgłupieję, zwariuję, nie będę świadoma tego co robię, wyląduję w zakładzie psychiatrycznym. Nie należę do takich osób, jestem spokojną dziewczyną od zawsze. Jednak odkąd przeczytałam o leczeniu tej choroby, tak się wystraszyłam, że nie potrafię o niczym innym myśleć. Staram się zająć czymś głowę. Te myśli zaczęły pojawiać się, gdy odeszłam z pracy. Być może jest to przez nadmiar wolnego czasu, jednak mnie to bardzo męczy. Chciałabym dowiedzieć się, jak przestać myśleć takim tokiem jak teraz. Jak pozbyć się tych myśli i żyć normalnie jak dotychczas?

W pierwszej kolejności proszę skonsultować ten problem z psychiatrą, który zaleci Pani odpowiednie leczenie lub psychoterapię. Obecnie wielu specjalistów umożliwia umówienie wizyty zdalnej.
Przede wszystkim proszę umówic się na wizyte stacjonarna z psychiatrą, który zaleci Pani odpowiednie leczenie lub psychoterapię. Obecnie wielu specjalistów umożliwia umówienie wizyty zdalnej.
zalecam porozmawianie z lekarzem psychiatrą i psychologiem, należy włączyć leczenie farmakologiczne.
Przede wszystkim konsultacja u psychologa. Próbować zastępować te myśli innymi myślami, patrzeć pozytywnie i z nadzieją w przyszłość. Każde doświadczenie -hartuje i wzmacnia . Polecam książkę: "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?"
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi