Jak pozbyć się nawracających myśli, nerwicy natręctw?

Od dwóch tygodni mam problem z powracającymi myślami. Zaczęło się od nagłej utraty uczuć do mojego chłopaka. Dużo czytałam w internecie i dowiedziałam się, że może to być nerwica natręctw. Po jakimś czasie nauczyłam się określać te myśli jako natrętne i z czasem powoli się one ode mnie odsuwały. Jednak gdy całkiem odeszły te myśli, pojawiły się nowe. Przeczytałam w internecie, że nerwicę natręctw ciężko wyleczyć, a niektórzy zmagają się z nią od lat. Spanikowałam, że zgłupieję, zwariuję, nie będę świadoma tego co robię, wyląduję w zakładzie psychiatrycznym. Nie należę do takich osób, jestem spokojną dziewczyną od zawsze. Jednak odkąd przeczytałam o leczeniu tej choroby, tak się wystraszyłam, że nie potrafię o niczym innym myśleć. Staram się zająć czymś głowę. Te myśli zaczęły pojawiać się, gdy odeszłam z pracy. Być może jest to przez nadmiar wolnego czasu, jednak mnie to bardzo męczy. Chciałabym dowiedzieć się, jak przestać myśleć takim tokiem jak teraz. Jak pozbyć się tych myśli i żyć normalnie jak dotychczas?

W pierwszej kolejności proszę skonsultować ten problem z psychiatrą, który zaleci Pani odpowiednie leczenie lub psychoterapię. Obecnie wielu specjalistów umożliwia umówienie wizyty zdalnej.
Przede wszystkim proszę umówic się na wizyte stacjonarna z psychiatrą, który zaleci Pani odpowiednie leczenie lub psychoterapię. Obecnie wielu specjalistów umożliwia umówienie wizyty zdalnej.
zalecam porozmawianie z lekarzem psychiatrą i psychologiem, należy włączyć leczenie farmakologiczne.
Przede wszystkim konsultacja u psychologa. Próbować zastępować te myśli innymi myślami, patrzeć pozytywnie i z nadzieją w przyszłość. Każde doświadczenie -hartuje i wzmacnia . Polecam książkę: "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?"

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi