Czym różni się choroba afektywna dwubiegunowa od borderline?

Mam pytanie odnośnie choroby afektywnej dwubiegunowej i choroby borderline. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma chorobami (jakie konkretnie )? I czy to jest prawda, że te dwie choroby są często mylone, przez co duża ilość pacjentów jest przez lata źle leczona terapeutycznie i farmakologicznie? Moje pytanie się wzięło dlatego, że moja siostra choruje i nam lekarze powiedzieli, że nie są aż tak bardzo pewni czy ona ma chorobę afektywną dwubiegunową czy borderline. Jedynie co do tej pory wiemy, to to że u niej na sto procent zdiagnozowano Zespół Stresu Pourazowego i ciężką depresję. Lekarze powiedzieli, że są pewni że jeszcze jej coś dolega i dlatego idą w stronę choroby afektywnej dwubiegunowej i borderline, bo dużo objawów ma, ale jeszcze nie są pewni o jaka chorobę tu dokładnie chodzi z tych dwóch.  A ja bym chciała pomóc lekarzom żeby mogli postawić diagnozę i żeby moja siostra dostała pomoc której potrzebuje, stąd moje pytanie do państwa. Może ja spróbuje zwrócić uwagę na objawy i je lekarzowi przekazać. 

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi