Czym różni się choroba afektywna dwubiegunowa od borderline?

Mam pytanie odnośnie choroby afektywnej dwubiegunowej i choroby borderline. Jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma chorobami (jakie konkretnie )? I czy to jest prawda, że te dwie choroby są często mylone, przez co duża ilość pacjentów jest przez lata źle leczona terapeutycznie i farmakologicznie? Moje pytanie się wzięło dlatego, że moja siostra choruje i nam lekarze powiedzieli, że nie są aż tak bardzo pewni czy ona ma chorobę afektywną dwubiegunową czy borderline. Jedynie co do tej pory wiemy, to to że u niej na sto procent zdiagnozowano Zespół Stresu Pourazowego i ciężką depresję. Lekarze powiedzieli, że są pewni że jeszcze jej coś dolega i dlatego idą w stronę choroby afektywnej dwubiegunowej i borderline, bo dużo objawów ma, ale jeszcze nie są pewni o jaka chorobę tu dokładnie chodzi z tych dwóch.  A ja bym chciała pomóc lekarzom żeby mogli postawić diagnozę i żeby moja siostra dostała pomoc której potrzebuje, stąd moje pytanie do państwa. Może ja spróbuje zwrócić uwagę na objawy i je lekarzowi przekazać. 

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi