Czy tabletka "dzień po" może powodować przesunięcie krwawienia?

Na codzień stosuję tabletki antykoncepcyjne, jednak przez pomięciecie tabletki byłam zmuszona do wzięcia escapelle. Dzisiaj powinnam dostac krwawienia z odstawienia, jednak go nie ma. Wystepuje jedynie ból podbrzusza. Czy to możliwe, że tabletka escapelle spowoduje przesunięcie krwawienia?

Tak, to możliwe.
tak może przesunąć miesiączkę
Tak może przesunąć dzień krwawienia

Komentarz redakcji:

 

Tabletka “dzień po” zawiera dużo większe stężenie hormonów niż pigułka antykoncepcyjna, dlatego może wywołać burzę hormonalną w organizmie kobiety, w tym wpływać na przesunięcie cyklu menstruacyjnego. Po zażyciu tabletki “dzień po” krwawienie może być nieregularne przez kilka następnych cykli.

 

W razie dodatkowych pytań polecamy skonsultować się z lekarzem specjalistą.

 

Jeżeli potrzebujesz zażyć tabletkę “dzień po” tutaj możesz wypełnić formularz lub umówić się na wizytę online, podczas której lekarz będzie mógł wystawić e-Receptę, na antykoncepcję awaryjną

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi