Czy jest możliwość, że doszło do zapłodnienia pomimo zastosowania antykoncepcji awaryjnej?

28 listopada (sobota) odbyłam stosunek, niestety prezerwatywa pękła. W poniedziałek 30 listopada przyjęłam tabletkę ellaOne. W piątek 4 grudnia i w poniedziałek 7 grudnia zrobiłam testy ciążowe płytkowe, które wyszły negatywnie. Okresu jednak nie dostałam. 22 grudnia zrobiłam powtórnie test ciążowy strumieniowy, który również wyszedł negatywnie. Jest 30 grudnia i nadal nie miesiączkuję. Czy jest możliwość, że jednak doszło do zapłodnienia?

Oczywiście, jest to możliwe. Proszę zgłosić się na wizytę stacjonarną do ginekologa, który Panią zbada i wykona badanie USG.
Rozstrzygające będzie badanie ginekologiczne.
Dzień dobry,
Proszę zrobić badanie stężenia beta-hcg w krwi - basenie laboratoryjne. W przypadku wyniku ujemnego nie jest Pani w ciąży. Niemniej jednak warto odbyć wizytę ginekologiczną z możliwością wykonania usg miednicy celem ustalenia przyczyny zaburzeń miesiączkowania.
Dobry wieczór,
Przypadek, który Pani opisuje NIE wskazuję iż jest Pani w ciąży. Po zastosowaniu "tabletki po " może dojść do sytuacji, w której w następnym spodziewanym cyklu nie dojdzie do krwawienia, a jedynie do skąpego plamienia. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem ginekologiem.
Szansa na to że jest Pani w ciąży jest niewielka. Należy wykonać bHCG z krwi by potwierdzić/wykluczyć ciążę.
Szansa na zapłodnienie jest, wydaje mi się że jest niewielka. Ciąże należy wykluczyć badaniem z krwi bHCG.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10002
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi