Czy jest możliwość, że doszło do zapłodnienia pomimo zastosowania antykoncepcji awaryjnej?

28 listopada (sobota) odbyłam stosunek, niestety prezerwatywa pękła. W poniedziałek 30 listopada przyjęłam tabletkę ellaOne. W piątek 4 grudnia i w poniedziałek 7 grudnia zrobiłam testy ciążowe płytkowe, które wyszły negatywnie. Okresu jednak nie dostałam. 22 grudnia zrobiłam powtórnie test ciążowy strumieniowy, który również wyszedł negatywnie. Jest 30 grudnia i nadal nie miesiączkuję. Czy jest możliwość, że jednak doszło do zapłodnienia?

Oczywiście, jest to możliwe. Proszę zgłosić się na wizytę stacjonarną do ginekologa, który Panią zbada i wykona badanie USG.
Rozstrzygające będzie badanie ginekologiczne.
Dzień dobry,
Proszę zrobić badanie stężenia beta-hcg w krwi - basenie laboratoryjne. W przypadku wyniku ujemnego nie jest Pani w ciąży. Niemniej jednak warto odbyć wizytę ginekologiczną z możliwością wykonania usg miednicy celem ustalenia przyczyny zaburzeń miesiączkowania.
Dobry wieczór,
Przypadek, który Pani opisuje NIE wskazuję iż jest Pani w ciąży. Po zastosowaniu "tabletki po " może dojść do sytuacji, w której w następnym spodziewanym cyklu nie dojdzie do krwawienia, a jedynie do skąpego plamienia. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem ginekologiem.
jest taka możliwość
Szansa na to że jest Pani w ciąży jest niewielka. Należy wykonać bHCG z krwi by potwierdzić/wykluczyć ciążę.
ryzyko jest , ale niewielkie
Szansa na zapłodnienie jest, wydaje mi się że jest niewielka. Ciąże należy wykluczyć badaniem z krwi bHCG.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3450
Pytań zadanych
przez pacjentów
8310
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi