Czy jest możliwość, że doszło do zapłodnienia pomimo zastosowania antykoncepcji awaryjnej?

28 listopada (sobota) odbyłam stosunek, niestety prezerwatywa pękła. W poniedziałek 30 listopada przyjęłam tabletkę ellaOne. W piątek 4 grudnia i w poniedziałek 7 grudnia zrobiłam testy ciążowe płytkowe, które wyszły negatywnie. Okresu jednak nie dostałam. 22 grudnia zrobiłam powtórnie test ciążowy strumieniowy, który również wyszedł negatywnie. Jest 30 grudnia i nadal nie miesiączkuję. Czy jest możliwość, że jednak doszło do zapłodnienia?

Oczywiście, jest to możliwe. Proszę zgłosić się na wizytę stacjonarną do ginekologa, który Panią zbada i wykona badanie USG.
Rozstrzygające będzie badanie ginekologiczne.
Dzień dobry,
Proszę zrobić badanie stężenia beta-hcg w krwi - basenie laboratoryjne. W przypadku wyniku ujemnego nie jest Pani w ciąży. Niemniej jednak warto odbyć wizytę ginekologiczną z możliwością wykonania usg miednicy celem ustalenia przyczyny zaburzeń miesiączkowania.
Dobry wieczór,
Przypadek, który Pani opisuje NIE wskazuję iż jest Pani w ciąży. Po zastosowaniu "tabletki po " może dojść do sytuacji, w której w następnym spodziewanym cyklu nie dojdzie do krwawienia, a jedynie do skąpego plamienia. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem ginekologiem.
jest taka możliwość
Szansa na to że jest Pani w ciąży jest niewielka. Należy wykonać bHCG z krwi by potwierdzić/wykluczyć ciążę.
ryzyko jest , ale niewielkie
Szansa na zapłodnienie jest, wydaje mi się że jest niewielka. Ciąże należy wykluczyć badaniem z krwi bHCG.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi