Co robić kiedy występują ataki paniki?

Mam 24 lata, mężczyzna. W ostatnim miesiącu doznałem 2 razy "ataku paniki" bez wyraźnej przyczyny i cały czas mam wrażenie, że w każdej chwili może wystąpić to kolejny raz przez co odczuwam ciągły niepokój i obawy przed tym. Podczas "ataku paniki" towarzyszyły mi takie dolegliwości jak: intensywne kołatanie oraz ból w okolicy serca, przyspieszone tętno, zawroty głowy, ucisk w gardle, dreszcze, tracenie świadomości, strach przed śmiercią, nudności. Prawie codziennie od kilku lat bez wyraźnej przyczyny towarzyszą mi takie dolegliwości jak: przyśpieszone bicie serca, niepokój, smutek, bezradność, niska samoocena, natłok negatywnych myśli, ból żołądka, drżenie ciała, niechęc do życia, tłumienie pozytywnych myśli, strachem przed wystąpieniem kolejnego ataku paniki. Zdarzają się przerwy trwające conajwyżej kilka dni podczas których powracają pozytywne myśli, chęć do życia oraz plany na przyszłość lecz są one skutecznie tłumione przez natłok negatywnych myśli typu że nie jestem w stanie nic zmienić.

Proszę zdecydować się na wizytę u psychologa, terapia pomoże Panu uporać się z trudnościami i opisywanymi dolegliwościami.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3545
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi