Co robić kiedy występują ataki paniki?

Mam 24 lata, mężczyzna. W ostatnim miesiącu doznałem 2 razy "ataku paniki" bez wyraźnej przyczyny i cały czas mam wrażenie, że w każdej chwili może wystąpić to kolejny raz przez co odczuwam ciągły niepokój i obawy przed tym. Podczas "ataku paniki" towarzyszyły mi takie dolegliwości jak: intensywne kołatanie oraz ból w okolicy serca, przyspieszone tętno, zawroty głowy, ucisk w gardle, dreszcze, tracenie świadomości, strach przed śmiercią, nudności. Prawie codziennie od kilku lat bez wyraźnej przyczyny towarzyszą mi takie dolegliwości jak: przyśpieszone bicie serca, niepokój, smutek, bezradność, niska samoocena, natłok negatywnych myśli, ból żołądka, drżenie ciała, niechęc do życia, tłumienie pozytywnych myśli, strachem przed wystąpieniem kolejnego ataku paniki. Zdarzają się przerwy trwające conajwyżej kilka dni podczas których powracają pozytywne myśli, chęć do życia oraz plany na przyszłość lecz są one skutecznie tłumione przez natłok negatywnych myśli typu że nie jestem w stanie nic zmienić.

Proszę zdecydować się na wizytę u psychologa, terapia pomoże Panu uporać się z trudnościami i opisywanymi dolegliwościami.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi