90% pacjentów zdecydowanie poleca platformę haloDoctor

Zapytaliśmy naszych pacjentów, jak oceniają porady lekarskie na haloDoctor. Z raportu wynika, że 90% pacjentów jest zadowolonych z usług lekarzy i zdecydowanie poleca naszą platformę do teleporad.

 

  07 września 2021

90% pacjentów zdecydowanie poleca platformę haloDoctor
Spis treści
Zadowolenie pacjenta to dla nas priorytet Klientocentryzm w telemedycynie Telemedycyna to dostępność Empatia, punktualność i profesjonalizm lekarza Antykoncepcja awaryjna online Wskaźnik NPS=85,2 - co to oznacza?

Zadowolenie pacjenta to dla nas priorytet

 

Regularne przeprowadzanie badań satysfakcji pozwala na dbanie o relacje ze swoimi klientami. Dla haloDoctor są to pacjenci. Bardzo ważne jest, by nie tylko sama aplikacja była prosta w użyciu i przyjazna użytkownikowi, ale by jakość usługi i obsługa pacjenta były na najwyższym poziomie.

 

Pacjent to szczególny rodzaj klienta, gdyż dbanie o swoje zdrowie jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. W haloDoctor staramy się nie być tylko dostawcą oprogramowania telemedycznego, który jest pośrednikiem pomiędzy lekarzem a pacjentem. Chcemy ułatwić kontakt z lekarzem i jednocześnie dbając o komfort pacjenta decydującego się na usługi telemedyczne.

Opinie pacjentów o teleporadach w haloDoctor:

 

NPS haloDoctor haloDoctor to najbardziej intuicyjna platforma do teleporad z jaką miałem do czynienia. W prosty i łatwy sposób umówiłem się na wizytę


NPS haloDoctor Chętnie korzystam z konsultacji lekarskich w haloDoctor, bo mam łatwy dostęp do wielu specjalistów


NPS haloDoctor Przekonałem się do teleporad dzięki uzyskaniu szybkiej pomocy kardiologa, na którego w swoim ośrodku musiałbym długo czekać na wizytę


 

Klientocentryzm w telemedycynie

 

Telemedycyna w Polsce rozwinęła się dopiero w dobie pandemii koronawirusa, a więc w szczególnie trudnym czasie dla każdego. Dlatego przyjazna wizualnie strona, bezproblemowa rezerwacja szybkiego terminu u specjalisty, wysokiej jakości e-Wizyta - to są jedne z podstawowych wyznaczników dobrze prowadzonej “poradni online”.

 

Platforma haloDoctor oferuje usługi w systemie 24/7, nawet w weekendy i święta. Chcemy, by pacjent miał dostęp do specjalistów w każdym momencie i mógł porozmawiać z danym lekarzem tak jak chce - przez wideoczat, czat bądź telefon.

 

NPS haloDoctor

 

Telemedycyna to dostępność

 

Usługi telemedyczne nie mają na celu wyparcia tradycyjnej wizyty lekarskiej. Są sytuacje w których konsultacja w gabinecie jest obowiązkowa - dotyczy to przede wszystkim badania fizykalnego pacjenta czy pobrania materiału do badania.

 

W przypadku, w którym pacjent pilnie potrzebuje wizyty, brakuje mu recepty na lek, który bierze na stałe czy np. potrzebuje antykoncepcji hormonalnej bądź awaryjnej - może wybrać opcję konsultacji online.

 

Dostępność naszych lekarzy, wybór specjalizacji i sprawność konsultacji lekarskiej były jedną z rzeczy, na które nasi pacjenci zwracali uwagę w ankiecie satysfakcji:

 

NPS haloDoctor Szybka wizyta, bez kolejek


NPS haloDoctor Konkretna i sprawna konsultacja


NPS haloDoctor Szybki dostęp do wizyty


NPS haloDoctor Łatwy i szybki sposób w dostępie do lekarza - specjalisty


NPS haloDoctor Dostępność i nowoczesność lekarza


NPS haloDoctor Szybka możliwość konsultacji. Szeroki wachlarz specjalistów


NPS haloDoctor Szybkie wystawienie recepty


 

NPS haloDoctor

 

Empatia, punktualność i profesjonalizm lekarza

 

Podejście lekarzy do pacjentów, ich wyrozumiałość, wyczucie i profesjonalizm są jednymi z aspektów, które często przewijają się w wynikach naszej ankiety. Podczas udzielanych teleporad w haloDoctor pacjenci w 98,4% przypadkach podkreślali punktualność odbywanych konsultacji lekarskich.

 

Poniżej prezentujemy przykładowe wypowiedzi dotyczące jakości usługi i podejścia lekarzy:

 

NPS haloDoctor Profesjonalizm


NPS haloDoctor Lekarz, szybki kontakt i empatia


NPS haloDoctor Kompetencje, punktualność, kultura osobista


NPS haloDoctor Chęć pomocy pacjentowi


NPS haloDoctor Szybka, miła i konkretna pomoc. To mi bardzo odpowiada


NPS haloDoctor Sposób porady i podejście lekarza


NPS haloDoctor Empatia lekarza na moje schorzenia, pozytywne nastawienie


 

Antykoncepcja awaryjna online

 

Zdecydowana większość pacjentek, które umawiały wizytę w celu uzyskania e-Recepty na antykoncepcję hormonalną bądź awaryjną, była zadowolona z możliwości konsultacji lekarskiej online. Szczególnie w przypadku antykoncepcji awaryjnej to czas gra kluczową rolę, gdyż tabletkę “dzień po” trzeba przyjąć maksymalnie 48h bądź 72h po odbytym stosunku, zależnie od rodzaju tabletki.

 

Nasze pacjentki tak oceniły jakość e-Wizyt związanych z antykoncepcją awaryjną:

 

NPS haloDoctor Jestem bardzo zadowolona z konsultacji


NPS haloDoctor Wspaniały serwis


NPS haloDoctor Polecam serwis i lekarzy. W szczególności dr Łaźniaka


NPS haloDoctor Szybko i działa


NPS haloDoctor Szybki dostęp do wizyty


NPS haloDoctor Szybkość


NPS haloDoctor Szybki kontakt ze strony lekarza, rozwiązanie problemu


NPS haloDoctor Rzetelność i szybkość w wysłaniu recepty


 

Wskaźnik NPS=85,2 - co to oznacza?

 

Wskaźnik NPS wyniósł 85,2 a średni wynik ocen platformy to 9,55 na 10. Mniej niż co dwudziesty pacjent ocenił negatywnie świadczone teleporady. Tak wysoki wskaźnik NPS świadczy o bardzo wysokim zadowoleniu pacjentów i wysokiej jakości świadczonych usług.

 

Wysoki wynik badania pokazuje, że dzięki dzięki profesjonalnemu i empatycznemu podejściu lekarzy i świadczeniu pomocy na wysokim poziomie, ankietowani pacjenci byli w bardzo dużym stopniu skłonni polecać konsultacje lekarskie online swojej rodzinie i znajomym.

 

NPS haloDoctor

 

“Przeprowadzone badanie NPS pokazało, że nasza platforma telemedyczna cieszy się nie tylko dużą popularnością, ale jest postrzegana jako godna polecenia. Jako haloDoctor chcemy kojarzyć się z bezpieczeństwem, wysokiej jakości usługą i szybkimi terminami wizyt, dlatego po każdej wizycie pacjent ma możliwość jej ocenienia” - stwierdza Rafał Piszczek, CEO Medfile S.A. (haloDoctor).

Telemedycyna
Lekarz online czeka na Ciebie
Polecani lekarze
Sylwia Dżaman
lekarz
4.99 / 229 opinii
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
5.00 / 77 opinii
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
4.99 / 10252 opinie
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
5.00 / 6 opinii