1. Artykuły
  2. 90% pacjentów zdecydowanie poleca platformę haloDoctor

90% pacjentów zdecydowanie poleca platformę haloDoctor

Zapytaliśmy naszych pacjentów, jak oceniają porady lekarskie na haloDoctor. Z raportu wynika, że 90% pacjentów jest zadowolonych z usług lekarzy i zdecydowanie poleca naszą platformę do teleporad.

90% pacjentów zdecydowanie poleca platformę haloDoctor
Spis treści
Zadowolenie pacjenta to dla nas priorytet Klientocentryzm w telemedycynie Telemedycyna to dostępność Empatia, punktualność i profesjonalizm lekarza Antykoncepcja awaryjna online Wskaźnik NPS=85,2 - co to oznacza?

Zadowolenie pacjenta to dla nas priorytet

 

Regularne przeprowadzanie badań satysfakcji pozwala na dbanie o relacje ze swoimi klientami. Dla haloDoctor są to pacjenci. Bardzo ważne jest, by nie tylko sama aplikacja była prosta w użyciu i przyjazna użytkownikowi, ale by jakość usługi i obsługa pacjenta były na najwyższym poziomie.

 

Pacjent to szczególny rodzaj klienta, gdyż dbanie o swoje zdrowie jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. W haloDoctor staramy się nie być tylko dostawcą oprogramowania telemedycznego, który jest pośrednikiem pomiędzy lekarzem a pacjentem. Chcemy ułatwić kontakt z lekarzem i jednocześnie dbając o komfort pacjenta decydującego się na usługi telemedyczne.

Opinie pacjentów o teleporadach w haloDoctor:

 

NPS haloDoctor haloDoctor to najbardziej intuicyjna platforma do teleporad z jaką miałem do czynienia. W prosty i łatwy sposób umówiłem się na wizytę


NPS haloDoctor Chętnie korzystam z konsultacji lekarskich w haloDoctor, bo mam łatwy dostęp do wielu specjalistów


NPS haloDoctor Przekonałem się do teleporad dzięki uzyskaniu szybkiej pomocy kardiologa, na którego w swoim ośrodku musiałbym długo czekać na wizytę


 

arrow HaloDoctor patronem kongresu poświęconego medycynie sportowej
arrow Jak długo ważna jest e-Recepta?
arrow Zdrowy jak Szwed. Jak funkcjonuje szwedzka służba zdrowia?
arrow E-recepta: wszystko co musisz wiedzieć
arrow Lekarz rodzinny w zasięgu ręki. Skorzystaj z darmowych porad
arrow White Label - outsourcing platformy telemedycznej

Klientocentryzm w telemedycynie

 

Telemedycyna w Polsce rozwinęła się dopiero w dobie pandemii koronawirusa, a więc w szczególnie trudnym czasie dla każdego. Dlatego przyjazna wizualnie strona, bezproblemowa rezerwacja szybkiego terminu u specjalisty, wysokiej jakości e-Wizyta - to są jedne z podstawowych wyznaczników dobrze prowadzonej “poradni online”.

 

Platforma haloDoctor oferuje usługi w systemie 24/7, nawet w weekendy i święta. Chcemy, by pacjent miał dostęp do specjalistów w każdym momencie i mógł porozmawiać z danym lekarzem tak jak chce - przez wideoczat, czat bądź telefon.

 

NPS haloDoctor

 

Telemedycyna to dostępność

 

Usługi telemedyczne nie mają na celu wyparcia tradycyjnej wizyty lekarskiej. Są sytuacje w których konsultacja w gabinecie jest obowiązkowa - dotyczy to przede wszystkim badania fizykalnego pacjenta czy pobrania materiału do badania.

 

W przypadku, w którym pacjent pilnie potrzebuje wizyty, brakuje mu recepty na lek, który bierze na stałe czy np. potrzebuje antykoncepcji hormonalnej bądź awaryjnej - może wybrać opcję konsultacji online.

 

Dostępność naszych lekarzy, wybór specjalizacji i sprawność konsultacji lekarskiej były jedną z rzeczy, na które nasi pacjenci zwracali uwagę w ankiecie satysfakcji:

 

NPS haloDoctor Szybka wizyta, bez kolejek


NPS haloDoctor Konkretna i sprawna konsultacja


NPS haloDoctor Szybki dostęp do wizyty


NPS haloDoctor Łatwy i szybki sposób w dostępie do lekarza - specjalisty


NPS haloDoctor Dostępność i nowoczesność lekarza


NPS haloDoctor Szybka możliwość konsultacji. Szeroki wachlarz specjalistów


NPS haloDoctor Szybkie wystawienie recepty


 

NPS haloDoctor

 

Empatia, punktualność i profesjonalizm lekarza

 

Podejście lekarzy do pacjentów, ich wyrozumiałość, wyczucie i profesjonalizm są jednymi z aspektów, które często przewijają się w wynikach naszej ankiety. Podczas udzielanych teleporad w haloDoctor pacjenci w 98,4% przypadkach podkreślali punktualność odbywanych konsultacji lekarskich.

 

Poniżej prezentujemy przykładowe wypowiedzi dotyczące jakości usługi i podejścia lekarzy:

 

NPS haloDoctor Profesjonalizm


NPS haloDoctor Lekarz, szybki kontakt i empatia


NPS haloDoctor Kompetencje, punktualność, kultura osobista


NPS haloDoctor Chęć pomocy pacjentowi


NPS haloDoctor Szybka, miła i konkretna pomoc. To mi bardzo odpowiada


NPS haloDoctor Sposób porady i podejście lekarza


NPS haloDoctor Empatia lekarza na moje schorzenia, pozytywne nastawienie


 

Antykoncepcja awaryjna online

 

Zdecydowana większość pacjentek, które umawiały wizytę w celu uzyskania e-Recepty na antykoncepcję hormonalną bądź awaryjną, była zadowolona z możliwości konsultacji lekarskiej online. Szczególnie w przypadku antykoncepcji awaryjnej to czas gra kluczową rolę, gdyż tabletkę “dzień po” trzeba przyjąć maksymalnie 48h bądź 72h po odbytym stosunku, zależnie od rodzaju tabletki.

 

Nasze pacjentki tak oceniły jakość e-Wizyt związanych z antykoncepcją awaryjną:

 

NPS haloDoctor Jestem bardzo zadowolona z konsultacji


NPS haloDoctor Wspaniały serwis


NPS haloDoctor Polecam serwis i lekarzy. W szczególności dr Łaźniaka


NPS haloDoctor Szybko i działa


NPS haloDoctor Szybki dostęp do wizyty


NPS haloDoctor Szybkość


NPS haloDoctor Szybki kontakt ze strony lekarza, rozwiązanie problemu


NPS haloDoctor Rzetelność i szybkość w wysłaniu recepty


 

Wskaźnik NPS=85,2 - co to oznacza?

 

Wskaźnik NPS wyniósł 85,2 a średni wynik ocen platformy to 9,55 na 10. Mniej niż co dwudziesty pacjent ocenił negatywnie świadczone teleporady. Tak wysoki wskaźnik NPS świadczy o bardzo wysokim zadowoleniu pacjentów i wysokiej jakości świadczonych usług.

 

Wysoki wynik badania pokazuje, że dzięki dzięki profesjonalnemu i empatycznemu podejściu lekarzy i świadczeniu pomocy na wysokim poziomie, ankietowani pacjenci byli w bardzo dużym stopniu skłonni polecać konsultacje lekarskie online swojej rodzinie i znajomym.

 

NPS haloDoctor

 

“Przeprowadzone badanie NPS pokazało, że nasza platforma telemedyczna cieszy się nie tylko dużą popularnością, ale jest postrzegana jako godna polecenia. Jako haloDoctor chcemy kojarzyć się z bezpieczeństwem, wysokiej jakości usługą i szybkimi terminami wizyt, dlatego po każdej wizycie pacjent ma możliwość jej ocenienia” - stwierdza Rafał Piszczek, CEO Medfile S.A. (haloDoctor).

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e‑Recepta L4 Online
Najnowsze pytania pacjentów
zwolnienie lekarskie, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna
Czy pracodawca zagraniczny musi otrzymać oryginał zwolnienia, czy wystarczy skan?
Pracuję i przebywam na terenie Niemiec. Czy pracodawcy wystarczy przedstawić skan oryginału...
30.11.2022
Tomasz Grzelewski
alergolog, pediatra, lekarz sportowy
Umów wizytę
Skan z pieczątką i podpisem. Szczególnie w Niemczech
Zbigniew Walter
internista, lekarz chorób wewnętrznych, specjalista chorób wewnętrznych
Umów wizytę
W większości przypadków wystarcza skan zwolnienia z pieczątką lekarza i wpisanym kodem choroby. Czasami niestety zdarza się, że niektórzy niemieccy pracodawcy chcą oryginały. Wynika to z braku prawnego uregulowania w Niemczech.
zwolnienie lekarskie, psychiatra, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna
Czy mając L4 od psychiatry mogę wychodzić z domu?
Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim od psychiatry i boję się kontroli z zakładu pracy. Nie...
13.10.2022
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Adnotacja "może chodzić" oznacza przede wszystkim, że pacjent może wychodzić np. do apteki czy na terapię/rehabilitację. W przypadku schorzeń natury psychicznej ważnym elementem terapii mogą być spacery, aktywność fizyczna-warto poprosić lekarza o wydanie zaleceń, które mogłyby być przedłożone w razie ew.kontroli.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Warto przy najbliższej wizycie zatroszczyć się o stosowną adnotację w dokumentacji medycznej w postaci zaleceń umiarkowanego wysiłku fizycznego, np. spacerów.
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
"Chory może chodzić” to oznacza, że chory może podjąć różne formy aktywności, które nie zakłócą jego okresu rekonwalescencji.
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny, pediatra, lekarz, lekarz chorób wewnętrznych
Umów wizytę
W zależności od rodzaju zwolnienia lekarskie można pozostawać w domu lub przebywać na terapii poza domem - zapraszam na konsultacje -wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
zwolnienie lekarskie, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna
Ważność e-zwolnienia bez pieczątki i podpisu lekarza.
Czy e-zwolnienia lekarskie są ważne bez podpisu i pieczątki lekarza? Wysłano mi na...
11.10.2022
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Jeżeli kopia zwolnienia przeznaczona dla pacjenta była wysłana informacyjnie (jedynie w celu potwierdzenia wystawienia zwolnienia) to tak, jest ważne, bo w takiej właśnie formie wysyłane jest do ZUS. Jeśli natomiast istnieje potrzeba przedłożenia przez pacjenta tego dokumentu pracodawcy (który nie posiada profilu na PUE ZUS lub jest pracodawcą zagranicznym) to wówczas ten egzemplarz zwolnienia przeznaczony dla pacjenta musi być zaopatrzony w pieczątkę i podpis lekarza (i na wizycie stacjonarnej pacjent otrzymuje kopię, na wizycie online-jej skan).
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
E-zwolnienie lekarskie, jest ważne bez pieczątki i podpisu lekarza, jeżeli zostało wysłane do pracodawcy, który posiada profil ZUS PUE, ponieważ takie zwolnienie jest podpisywane przez lekarza podpisem elektronicznym i takiej formie wysyłane jest do ZUS. Jeżeli pracodawca nie posiada profilu ZUS PUE lub jest pracodawcą spoza granic Polski , to egzemplarz zwolnienia przeznaczony dla pacjenta musi być wydrukowany i zaopatrzony w pieczątkę i podpis lekarza , i w takiej formie dostarczony pacjentowi -przekazany osobiście lub wysłany scanem na e-maila.
Zbigniew Walter
internista, lekarz chorób wewnętrznych, specjalista chorób wewnętrznych
Umów wizytę
Jeśli ubezpieczony pracuje w Polsce w placówce mającej PUE otrzymuje wyłącznie informacyjną kopię, która nie musi być opieczętowana i podpisana. Wersja z podpisem elektronicznym lekarza jest przekazywana bezpośrednio z ZUS do pracodawcy. Tak było prawdopodobnie w tym przypadku.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Jeśli pracodawca korzysta z PUE ZUS to nie ma konieczności przedkładania mu żadnego dodatkowego dokumentu potwierdzającego zwolnienie lekarskie - taki dokument przesyłany jest bezpośrednio przez ZUS. W przypadku, gdy pracodawca nie posiada PUE ZUS, jak jest w przypadku pracodawców zagranicznych zwolnienie powinno być wydrukowane i opatrzone pieczątką lekarską i podpisem.
Dawid Luwański
lekarz, ginekolog - położnik
Umów wizytę
Jeśli ubezpieczony pracuje w Polsce w placówce mającej PUE otrzymuje wyłącznie informacyjną kopię, która nie musi być opieczętowana i podpisana. Wersja z podpisem elektronicznym lekarza jest przekazywana bezpośrednio z ZUS do pracodawcy. Tak było prawdopodobnie w tym przypadku.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Pieczątka i podpis lekarza na druku eZLA są wymagane w przypadku zagranicznego pracodawcy.
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny, pediatra, lekarz, lekarz chorób wewnętrznych
Umów wizytę
E-zwolnienia są automatycznie wysyłane do ZUS i do pracodawcy (polskiego) - są dokumentami elektronicznymi i nie wymagają podpisu ani pieczątki - w razie dalszy pytań zapraszam na wizytę - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
Pieczątka i podpis lekarza na druku eZLA są wymagane w przypadku zagranicznego pracodawcy.
zwolnienie lekarskie, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna
e-Zwolnienie - dokumentacja dla pracodawcy
Dzień dobry, Czy na e-zwolnieniu jest napisane miasto? Pytam, ponieważ jestem chora a nie mam...
22.08.2022
Sylwester Król
lekarz, ginekolog - położnik
Umów wizytę
Miejsce wystawienia zwolnienia nie ma znaczenia.
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny, pediatra, lekarz, lekarz chorób wewnętrznych
Umów wizytę
Na e-zwolnieniu widoczne będą m. in. dane adresowe pacjenta oraz nazwa świadczeniodawcy. Proszę mieć na uwadze że znaczna cześć lekarzy ma swoje praktyki lekarskie w innych miastach, natomiast świadczą usługi w jeszcze miejscach i jest zupełnie zrozumiałe. W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak.
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Wśród danych świadczeniodawcy znajdują się dane adresowe. Tym niemniej nie powinno to mieć żadnego znaczenia dla pracodawcy, zwłaszcza w dobie teleporad.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Adres placówki, w której pracuje lekarz wystawiający zwolnienie nie powinien mieć znaczenia dla pracodawcy. Pacjent nie ma obowiązku zgłaszania się do lekarza w miejscu zamieszkania celem uzyskania zwolnienia lekarskiego, w szczególności w przypadku obecnie dostępnych teleporad.
zwolnienie lekarskie, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna, Elektroniczna Dokumentacja Medyczna
Czy e-zwolnienie dotrze do pracodawcy jeżeli nie podawałam jego numeru NIP?
Będąc w szpitalu podałam nazwę sklepu, w którym pracuję, a nie numer NIP. Czy to...
15.08.2022
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Podanie nazwy sklepu mogło umożliwić osobie wystawiającej zwolnienie na określenie numeru NIP. Bez numeru NIP pracodawcy zwolnienie jest błędne i nie dojdzie do pracodawcy. Najlepiej skontaktować się z osobą wystawiającą zwolnienie, gdyby w ciągu 3 dni zwolnienie nie było widoczne u pracodawcy. Można też zobaczyć to zwolnienie na swojej platformie PUE-ZUS, czy znajduje się tam NIP pracodawcy.
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Dane umieszczone na zwolnieniu może Pani zweryfikować na PUE ZUS przeglądając zwolnienie. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę skontaktować się z osobą, która zwolnienie wystawiła (zwolnienie mogło być wystawiane na PUE ZUS, gdzie w Pani profilu pacjenta widnieją już dane pracodawcy-nazwa i NIP).
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Proszę skontaktować się w pierwszej kolejności z pracodawcą, zwolnienie powinno być widoczne dla pracodawcy, jeśli zostało wystawione poprawnie. W przeciwnym wypadku proszę skontaktować się z lekarzem wystawiającym zwolnienie celem ewentualnej korekty.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wystawiając eZLA NIP pracodawcy "zaciąga się" automatycznie z systemu.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
bez nipu nie ma możliwości wystawienia zwolnienia
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny, pediatra, lekarz, lekarz chorób wewnętrznych
Umów wizytę
Należałoby sprawdzić czy zwolnienie lekarskie jest widoczne w systemie ZUS. Zapraszam na konsultacje - sprawdzimy, specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak.
Zobacz więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑recepty lub zwolnienia lekarskiego   umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!
Lekarz online czeka na Ciebie
Polecani lekarze
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
5.00 / 11760 opinii
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny, pediatra, lekarz, lekarz chorób wewnętrznych
4.96 / 300 opinii
Zbigniew Walter
internista, lekarz chorób wewnętrznych, specjalista chorób wewnętrznych
4.90 / 547 opinii
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
4.80 / 670 opinii
Umów wizytę