Wizyty w okresie zwiększonej zachorowalności na COVID-19
2021-11-17

Z uwagi na znaczny wzrost zachorowań na COVID-19 w ostatnich tygodniach, proszę o nie przychodzenie na wizyty z osobami towarzyszącymi. Wyjątek stanowią badania prenatalne, podczas których może być obecny jedynie ojciec dziecka. Wszystkie osoby wchodzące do gabinetu proszone są o zakrywanie ust i nosa maseczką.

Informacja dla Pacjentek zgłaszających się na I badanie prenatalne
2020-05-24

Pierwsze badanie prenatalne zgodnie z wytycznymi FMF (Fetal Medicine Foundation), mające na celu poza oceną budowy anatomicznej płodu ocenę ryzyka najczęstszych zespołów genetycznych, należy wykonać między 11+0 – 13+6 tygodniem ciąży. Ważne, żeby zweryfikować z lekarzem prowadzącym wiek ciążowy – czy ten wynikający z ostatniej miesiączki jest zgodny z pierwszymi badaniami ultasonograficznymi. Pomoże to uniknąć konieczności przekładania wizyty lub braku możliwości wykonania pełnej diagnostyki z powodu zbyt późnego zgłoszenia się na badanie.

Obecnie zalecanym przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników badaniem I trymestru jest test złożony, czyli badanie USG połączone z testem podwójnym – oznaczenie we krwi Pacjentki wolnej podjednostki bHCG oraz białka PAPP-A. Test ten pozwala wykryć do 95% aberracji chromosomalnych.

Pacjentki, które chcą uzupełnić badanie USG o test podwójny, mogą badania z krwi wykonać kilka dni przed diagnostyką USG i na wizytę zgłosić się już z wynikami.

Nowy Gabinet
2020-05-13

Zapraszam do nowo otwartego gabinetu ginekologicznego, który działa przy NZOZ MEDMAR w Chrzanowie. Przyjmuję pacjentki we środy, a ginekolog Katarzyna Nadrowska w poniedziałki. Dla Pań będących w ciąży lub potrzebujących opieki położnej środowiskowej polecam stronę: https://www.medmar.net.pl/

lek. Monika Kocot