Przeciwwskazania do zabiegu lipolaserem i elektrostymulacji brzucha.

3 lata temu miałam zabieg metodą LEEP- loop wycięcia części szyjki macicy, gdyż miałam zmiany nowotworowe. Do dzisiaj badam się regularnie, wykonuję cytologie płynną i wszystko jest z tym ok. Natomiast porosło mi dużo mięśniaków i kwalifikuję się do wycięcia całej macicy. Czy w związku z tym mogę zostać poddana zabiegom typu lipolaser na okolice brzucha czy elektrostymulacje na brzuch/uda/itp?

Specjalista wykonujący badania z zakresu medycyny estetycznej powinien samodzielnie podjąć się kwalifikacji Pani do danego posiadając wiedzę zarówno w zakresie stosowanych metod i ich rozległości, ale przede wszystkim w zakresie szczegółowych przeciwwskazań do ich zastosowania.
Zmiany nowotworowe są jednym z przeciwwskazań do zabiegu lipolaserem. Koniecznie -w czasie kwalifikacji do zabiegu proszę poinformować lekarza o przebytych i aktualnych schorzeniach, aby umożliwić podjęcie ostatecznej decyzji.
Zmiany nowotworowe są jednym z przeciwwskazań do zabiegu lipolaserem. Koniecznie -w czasie kwalifikacji do zabiegu proszę poinformować lekarza o przebytych i aktualnych schorzeniach, aby umożliwić podjęcie ostatecznej decyzji.
Przed kwalifikacją do tego typu zabiegów powinien być przez specjalistę zebrany szczegółowy wywiad z pacjentem/pacjentką w celu ustalenia czy nie istnieją przeciwwskazania do nich (określona choroba w Pani wywiadzie jest takim przeciwwskazaniem). Również warto z lekarzem ginekologiem, pod opieką którego Pani pozostaje, omówić do jakich zabiegów estetycznych, fizjoterapeutycznych itp. istnieją przeciwwskazania w związku z przebytą przez Panią chorobą i jej leczeniem.
Proszę się zgłosić z kompletem dokumentacji medycznej do lekarz medycyny estetycznej kwalifikującego do zabiegu.
Niezbędna stacjonarna wizyta ginekologiczna z badaniem wewnętrznym i USG.
Proszę się zgłosić z kompletem dokumentacji medycznej do lekarz medycyny estetycznej kwalifikującego do zabiegu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z