2023-11-20

Proszę o poradę jak reagować na takie zachowanie i co zrobić, żeby jakoś temu zaradzić?

Mam problem z 3,5 letnim synem. Dostałam sygnały z przedszkola, że syn w ogóle nie skupia się na zajęciach, nie słucha i prowokuje inne dzieci do rozrabiania. Na szczęście nie bije innych dzieci, ale wyrywa im zabawki. Robi sobie to, co mu się podoba i gdy Panie mu tłumaczą, że coś ma zrobić, to tego po prostu nie respektuje. Od jakiegoś czasu chodzi też na treningi piłki nożnej, ale w ogóle nie słucha trenera i nie wykonuje ćwiczeń, które demonstruje. Inne dzieci słuchają i ładnie naśladują to co pokazuje Pan trener natomiast mój syn biega dookoła sali i robi wszystko po swojemu. A jak już trener zwróci mu uwagę, to też nic sobie z tego nie robi i robi dalej to samo. Już raz Pan trener wyrzucił go z treningu, a przez ostatnich kilka zdjęć nie dostał pieczątek po treningu wówczas gdy wszystkie dzieci dostały za to, że grzecznie wykonywały polecenia na treningu. Co zrobić, żeby dziecko bardziej skupiało uwagę i słuchało, jak się coś do niego mówi.

Należy z dzieckiem zgłosić się do poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychoterapeuta w Dąbrowie Górniczej Psychiatra w Gliwicach Psychiatra w Bydgoszczy Psychoterapeuta w Gliwicach Psychiatra w Warszawie Psychoterapeuta w Warszawie Psychiatra w Krakowie Psychiatra w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6338
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16437
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+149
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4