Leczenie psychozy narkotykowej - czy zmienić lekarza?

Co zrobić jeśli chłopak po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywał z powodu psychoz narkotykowych, przyjmował dwa różne leki i źle się po nich czuł i stwierdził, że nie będzie już próbować brać żadnych leków? Zmienić psychiatrę, który może inaczej wdroży leczenie czy namawiać go jakoś?
Psychoza ponarkotykowa wymaga stałego leczenia pod opieką prowadzącego psychiatry i na pewno nie można na własną rękę odstawić leków, bo dojdzie do nasilenia objawów. Proszę zgłosić się do prowadzącego lekarza psychiatry i powiedzieć o złej tolerancji dotychczasowego leczenia.
Uważam że tu psychiatra nie jest winny tylko choroba pacjenta .
Rzadko rodzina ma wpływ na osoby uzależnione. Sytuacja jest bardzo trudna, rokowanie niepewne.
Proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który podejmie decyzję co do dalszego leczenia - zmiana leków? ponowne leczenie szpitalne?
Wskazany stały nadzór psychiatry.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi