Leczenie psychozy narkotykowej - czy zmienić lekarza?

Co zrobić jeśli chłopak po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego, gdzie przebywał z powodu psychoz narkotykowych, przyjmował dwa różne leki i źle się po nich czuł i stwierdził, że nie będzie już próbować brać żadnych leków? Zmienić psychiatrę, który może inaczej wdroży leczenie czy namawiać go jakoś?
Psychoza ponarkotykowa wymaga stałego leczenia pod opieką prowadzącego psychiatry i na pewno nie można na własną rękę odstawić leków, bo dojdzie do nasilenia objawów. Proszę zgłosić się do prowadzącego lekarza psychiatry i powiedzieć o złej tolerancji dotychczasowego leczenia.
Uważam że tu psychiatra nie jest winny tylko choroba pacjenta .
Rzadko rodzina ma wpływ na osoby uzależnione. Sytuacja jest bardzo trudna, rokowanie niepewne.
Proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym, który podejmie decyzję co do dalszego leczenia - zmiana leków? ponowne leczenie szpitalne?
Wskazany stały nadzór psychiatry.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi