Kończę pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych - czy mogę mieć bóle spowodowane krwawieniem z odstawienia?

Biorę swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych - wzięłam pierwsza tabletkę w dniu rozpoczęcia miesiączki. Została mi ostatnia tabletka aktywna i przechodzę do placebo. Dziś w dniu kiedy mam zażyć ostatnią aktywną tabletkę doskwiera mi ból pleców i delikatne kłucie w podbrzuszu, dokładnie takie samo jak na okres. Dodam, że nie pominęłam żadnej tabletki i zawsze brałam o tej samej porze (godzina 18, czasem zdarzyło się wziąć 17-17:30). W czasie zażywania tabletek wielokrotnie uprawiałam seks z końcem w środku. Czy możliwe jest, że bóle spowodowane są zbliżającym się krwawieniem z odstawienia?

Tak, jest to możliwe.
Tak.
Tak
Dzień dobry,
Jak najbardziej bóle, które Pani opisuję mogą być spowodowane zbliżającym się krwawieniem z odstawienia. W razie nasilenia dolegliwości bądź wystąpienia podobnych objawów należy zgłosić się do ginekologa, który zaleci niezbędne badania celem głębszej diagnostyki.
tak
Dzień dobry,
bóle mogą być spowodowane zbliżającym się krwawieniem z odstawienia.
Najprawdopodobniej dolegliwości odpowiadają zbliżającemu się krwawieniu z odstawienia. W razie nasilających się dolegliwości należy zgłosić się osobiście do ginekologa.
Dolegliwości mogą odpowiadać zbliżającemu się krwawieniu z odstawienia.
W razie wątpliwości należy zgłosić się osobiście do ginekologa.
Tak,jak najbardziej prawdopodobne.
Tak
Tak, może być to spowodowane zbliżającym się krwawieniem. Jeśli dolegliwości te są dla Pani uciążliwe proszę omówić to z ginekologiem, który zalecał Pani leczenie i przedyskutować zmianę preparatu lub metody antykoncepcji. Możliwe są metody skutecznej antykoncepcji bez okresowych krwawień.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi