Kończę pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych - czy mogę mieć bóle spowodowane krwawieniem z odstawienia?

Biorę swoje pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych - wzięłam pierwsza tabletkę w dniu rozpoczęcia miesiączki. Została mi ostatnia tabletka aktywna i przechodzę do placebo. Dziś w dniu kiedy mam zażyć ostatnią aktywną tabletkę doskwiera mi ból pleców i delikatne kłucie w podbrzuszu, dokładnie takie samo jak na okres. Dodam, że nie pominęłam żadnej tabletki i zawsze brałam o tej samej porze (godzina 18, czasem zdarzyło się wziąć 17-17:30). W czasie zażywania tabletek wielokrotnie uprawiałam seks z końcem w środku. Czy możliwe jest, że bóle spowodowane są zbliżającym się krwawieniem z odstawienia?

Tak, jest to możliwe.
Tak.
Tak
Dzień dobry,
Jak najbardziej bóle, które Pani opisuję mogą być spowodowane zbliżającym się krwawieniem z odstawienia. W razie nasilenia dolegliwości bądź wystąpienia podobnych objawów należy zgłosić się do ginekologa, który zaleci niezbędne badania celem głębszej diagnostyki.
tak
Dzień dobry,
bóle mogą być spowodowane zbliżającym się krwawieniem z odstawienia.
Najprawdopodobniej dolegliwości odpowiadają zbliżającemu się krwawieniu z odstawienia. W razie nasilających się dolegliwości należy zgłosić się osobiście do ginekologa.
Dolegliwości mogą odpowiadać zbliżającemu się krwawieniu z odstawienia.
W razie wątpliwości należy zgłosić się osobiście do ginekologa.
Tak,jak najbardziej prawdopodobne.
Tak
Tak, może być to spowodowane zbliżającym się krwawieniem. Jeśli dolegliwości te są dla Pani uciążliwe proszę omówić to z ginekologiem, który zalecał Pani leczenie i przedyskutować zmianę preparatu lub metody antykoncepcji. Możliwe są metody skutecznej antykoncepcji bez okresowych krwawień.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi