2022-10-11

Jakie mogą być objawy endometriozy?

Od młodości mam problemy zdrowotne. Przed 20 rokiem życia pierwszy raz nie miałam miesiączki około 1,5-3 miesięcy. Przepisano mi wtedy leki wywołujące miesiączkę. Miesiączki zawsze były niesamowice bolesne i obfite. Bywało, że z bólu miałam ochotę chodzić po ścianach. Mam problemy z włosami, wahaniami nastroju, spaniem, wagą, wzdętym brzuchem (jak balon przy dotyku), skóra - zaczerwieniona twarz, egzemy na ciele, puchnięcie powiek, twarzy. Od kilku miesięcy zaczęłam jeszcze poważniej puchnąć. Potrafiłam spuchnąć w talii tak, że wyglądałam na ciężarną, nie widziałam kostek i miałam problem, żeby ruszać stopą przez opuchliznę. Zrobiono mi badania, w których wyszła anemia, PCOS (11 pęcherzyków na jednym z jajników). Skierowano mnie na testy alergiczne, gdyż zauważyłam, że po np. mleku, glutenie pojawiały się objawy puchnięć i biegunek. Testy z krwi wyszły ok, czekam na testy skórne. Zalecono mi wizytę u dietetyka po wykonaniu testów skórnych, na które jeszcze czekam. Zastanawiam się natomiast co mogło sie aż tak zmienić, aby w ostatnich miesiącach, aż tak się pogorszyło. Miałam ''atak bólu'' w plecach, który poskutkował silnymi wymiotami. Często mam kłucia w brzuchu, w różnych miejsach. Ból w plecach jest tępy i raz odczuwam go mocniej, a raz mniej. Zastanawiam się, czy to nie endometrioza. Obecnie miesiączki są jak w zegarku co 21 dni. Niestety często krwawię między miesiączkami (nawet po kilka dni).

Wymaga Pani poszerzenia diagnostyki-poza opieką m.in. lek.rodz./internisty wskazana jest konsultacja endokrynologiczna i ginekologiczna (może to być specjalista ginekolog-endokrynolog).
Nie można na podstawie opisanych przez Panią dolegliwości rozpoznać endometriozy, objawy te nie są na tyle charakterystyczne. Jednocześnie nie można też jednoznacznie wykluczyć tej choroby, choć zważywszy na opisywane przez Panią dolegliwości istnieją inne, bardziej prawdopodobne przyczyny. Proszę zgłosić się na konsultację ginekologiczną ze szczegółowym badaniem ultrasonograficznym i omówić z lekarzem dalsze postępowanie diagnostyczne.
Wymaga Pani poszerzenia diagnostyki-poza opieką m.in. lek.rodz./internisty wskazana jest konsultacja endokrynologiczna i ginekologiczna (może to być specjalista ginekolog-endokrynolog).
Zapraszam na konsultacje - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zespół policystycznych jajników w Katowicach Alergia w Warszawie Alergia w Częstochowie Anemia w Warszawie Alergia w Dąbrowie Górniczej Alergia we Wrocławiu Anemia w Częstochowie Endometrioza w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5954
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15625
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+138
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4