Jak rozpoznać właściwy dzień na rozpoczęcie stosowania pigułek antykoncepcyjnych?

Kompletnie wypadło mi z głowy to pytanie w momencie wypisywania recepty przez ginekologa. Przepisane mam tabletki antykoncepcyjne, będzie to moje pierwsze opakowanie tabletek w życiu i tu moje pytanie. Mój okres zazwyczaj wygląda w tej sposób że przez pierwszy dzień lub pół dnia występuje plamienie a na następny dzień następuje już normalne krwawienie. Kiedy mam zacząć brać tabletki? W momencie kiedy zaobserwuje plamienie czy już zauważę, że krwawię tak jak przez całą resztę okresu.
Proponuję zastanowić się nad wyborem bezpieczniejszej metody antykoncepcji.
W momencie wystąpienia plamienia.
Cykl zaczyna się w momencie wystąpienia plamienia, wtedy trzeba przyjąć pierwszą tabletkę
w chwili pojawienia sie krwawienia
od początku pojawienia się krwawienia
W momencie rozpoczęcia krwawienia.
Proszę rozpocząć stosowanie antykoncepcji hormonalnej od pierwszego dnia krwawienia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi