2023-05-24

Jak przełamać się przed mówieniem do siebie na głos?

Ostatnio zaczęłam ćwiczyć/uczyć się angielskiego z aplikacją w ramach ćwiczenia mózgu (poleciła mi to psychiatra, żeby ustały moje zaburzenia funkcji poznawczych). Problem w tym, że tam jednym z zadań jest wypowiadanie się na głos by ćwiczyć angielską mowę, a ja czuję się obserwowana (tak jakby ktoś mnie magicznie widział, nawet gdy jestem sama np. u siebie w pokoju) i wstydzę się mówić cokolwiek na głos sama do siebie, a co dopiero po angielsku (ogólnie jestem dobra z tego języka, ale m.in. mowa jest moim słabym punktem). Jeszcze wczoraj niby byłam zdecydowana, że się przełamię i będę się wypowiadać na głos po angielsku, ale dziś przyszedł czas na to zadanie i kompletnie stchórzyłam. Nie jestem w stanie się odezwać, cały czas myślę, że ktoś mnie widzi i gdy tylko odezwę się moim słabym angielskim to mnie wyśmieją. Próbowałam się przekonywać, ale mi nie wyszło. Może jest jakaś szansa, żeby mnie przekonać bym odniosła sukces na tym polu? Bardzo mi na tym zależy.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychoterapeuta we Wrocławiu Zaburzenia psychiczne w Bydgoszczy Zaburzenia psychiczne w Częstochowie Zaburzenia psychiczne w Gliwicach Zaburzenia psychiczne we Wrocławiu Psychiatra w Toruniu Psychiatra w Warszawie Psychiatra w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6298
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16364
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+147
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4