2021-02-27

Czy to ciąża urojona?

Obawiam się, że mogę mieć ciążę urojoną. Ostatnie współżycie było 6 miesięcy temu. Od tego czasu zrobiłam 2x test B-HCH (wynik 0.20) i kilka testów zwykłych (wynik negatywny). Byłam miesiąc temu u ginekologa. Ciąży nie widział. Czy on mógłby przeoczyć 5-miesięczną ciążę? Wszystko wskazuje na to, że w niej nie jestem. Miałam okres, ale mam problemy z brzuchem. Jestem szczupła, a jest sporych rozmiarów. Leczę się na zapalenie żołądka, a mimo wszystko - wciąż sobie wmawiam, że lekarz mógł ją przeoczyć. Czy to jest możliwe, aby ją przeoczył? Czy mogę cierpieć na ciążę urojoną i powinnam iść z tym do psychologa?

Specjalista się nie myli w tak zaawansowanej ciąży. Może być tak, jak Pani myśli.
Proszę nie zakładać, że ginekolog się pomylił. Trzeba ustalić wywiad medyczny.
Dzień dobry, proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.
Proszę zgłosić się do psychiatry.
Badanie ginekologiczne jest badaniem rozstrzygającym. Ryzyko przeoczenia tak zaawansowanej ciąży jest niewielkie.
W pierwszej kolejności proszę wykonać test ciążowy lub badanie stężenia beta-hcg - jego negatywny wynik bezwzględnie rozstrzyga sprawę ciąży.
Pani dolegliwości mogą mieś jeszcze inne przyczyny i tu badanie lekarskie z ewentualnym usg jamy brzuszne może pomóc je wykluczyć.
należy się umowic do lekarza ginekologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psycholog w Krakowie Zapalenie żołądka w Bielsku-Białej Psycholog w Częstochowie Zapalenie żołądka w Częstochowie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Dąbrowie Górniczej Psycholog w Gdańsku Psycholog w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6298
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16364
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+147
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4