Czy to ciąża urojona?

Obawiam się, że mogę mieć ciążę urojoną. Ostatnie współżycie było 6 miesięcy temu. Od tego czasu zrobiłam 2x test B-HCH (wynik 0.20) i kilka testów zwykłych (wynik negatywny). Byłam miesiąc temu u ginekologa. Ciąży nie widział. Czy on mógłby przeoczyć 5-miesięczną ciążę? Wszystko wskazuje na to, że w niej nie jestem. Miałam okres, ale mam problemy z brzuchem. Jestem szczupła, a jest sporych rozmiarów. Leczę się na zapalenie żołądka, a mimo wszystko - wciąż sobie wmawiam, że lekarz mógł ją przeoczyć. Czy to jest możliwe, aby ją przeoczył? Czy mogę cierpieć na ciążę urojoną i powinnam iść z tym do psychologa?
Specjalista się nie myli w tak zaawansowanej ciąży. Może być tak, jak Pani myśli.
Proszę nie zakładać, że ginekolog się pomylił. Trzeba ustalić wywiad medyczny.
Proszę skontaktować się z psychologiem.
Nie da się przeoczyć 5-miesięcznej ciąży, to niemożliwe .
Dzień dobry, proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.
Proszę zgłosić się do psychiatry.
Badanie ginekologiczne jest badaniem rozstrzygającym. Ryzyko przeoczenia tak zaawansowanej ciąży jest niewielkie.
W pierwszej kolejności proszę wykonać test ciążowy lub badanie stężenia beta-hcg - jego negatywny wynik bezwzględnie rozstrzyga sprawę ciąży.
Pani dolegliwości mogą mieś jeszcze inne przyczyny i tu badanie lekarskie z ewentualnym usg jamy brzuszne może pomóc je wykluczyć.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi