Czy tabletka "dzień po" mogła rozregulować hormony?

3 miesiące temu musiałam zażyć antykoncepcję awaryjną - tabletkę 72h po. Niestety rozregulowało mi to cykl miesięczny, ale to nie wszystko. Dostałam tężyczki, robiłam badania hormonów i niestety PTH mam przy dolnej granicy, estradiol również na samym dole, kortyzol przy samej górze. Elektrolity w normie. Nigdy nie miałam problemów hormonalnych, czy możliwe żeby tabletka „po” w ten sposób zaburzyła homeostazę?

Jest to mało prawdopodobne, proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej.
Nie jest to możliwe. Zalecana konsultacja endokrynologiczna.
Tak , to możliwe, tabletka dzień po zawiera sporą dawkę hormonów.Proszę zgłosić się na konsultację ginekologa-endokrynologa.
Jeśli przekracza się zasady, to ponosi się konsekwencje.Teraz pozostaje diagnozowanie i leczenie u specjalistów.
Nie jest to przyczyną pojedynczej dawki zawartej w tabletce antykoncepcji postkoitalnej, ale Pani stan wymaga dalszej diagnostyki i leczenia pod kontrolą endokrynologa.
ryzyko jest niewielkie. Zalecam wykonanie badania ginekoloigcznego i usg
Nie sądzę. Należy zgłosić się do endokrynologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi