Czy przerost endometrium można leczyć tylko antykoncepcją?

Kilka tygodni temu został u mnie stwierdzony przerost endometrium bez atypii. Jednocześnie borykam się z PCOS i insulinoopornością. Od dłuższego czasu nie mogę zajść w ciążę. Lekarz zaproponował, aby zmniejszyć masę ciała aby starać się o dziecko, a w między czasie zająć się endometrium poprzez wprowadzenie spirali lub tabletek antykoncepcyjnych. Chciałam zapytać czy są to jedyne rozwiązania przy przeroście endometrium? Jeżeli tak to co lepiej wybrać, tabletki czy spiralę. Czytalam, że spirala nie jest wskazana jeżeli wcześniej nie zachodziło się w ciążę, jednak na to bardziej naciskał lekarz informując, że przy tabletkach będzie ciężej zrzucić wagę. Wiem, że tego endometrium nie mogę zostawić i muszę unormować sytuację, boję się jednak, że zaburzy to organizm jeszcze bardziej. Dodam, że miesiączka występuje u mnie 3-4 razy do roku i jest bardzo skąpa.

Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa. Proszę wówczas skonsultować swoje wszelkie wątpliwości.
Udzielenie Pani rzetelnej informacji wymaga szerszej diagnostyki ginekologicznej, metabolicznej i endokrynologicznej. Proszę umówić konsultację stacjonarną celem zaplanowania dalszego leczenia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zespół policystycznych jajników w Gliwicach Zespół policystycznych jajników w Bielsku-Białej Zespół policystycznych jajników w Krakowie Zespół policystycznych jajników w Katowicach Zespół policystycznych jajników w Dąbrowie Górniczej Zespół policystycznych jajników we Wrocławiu Zespół policystycznych jajników w Poznaniu Zespół policystycznych jajników w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4568
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12306
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z