Czy przed szczepieniem na grypę potrzebne jest badanie stanu zdrowia?

Czy przed szczepieniem na grypę potrzebne są jakieś badania stwierdzające ogólny stan zdrowia ? Np. obniżona odporność. Kto nie powinien się szczepić na grypę?
Przed szczepieniem na grypę lekarz prowadzi kwalifikację do szczepienia, podczas której ocenia aktualny stan zdrowia pacjenta. W przypadku teleporady jest to szczegółowy wywiad. Nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań. Nie powinny się szczepić osoby uczulone na składniki szczepionki oraz w trakcie infekcji.
Nie wykonuje się badań dodatkowych, nie szczepimy osób podczas infekcji oraz osób uczulonych na składniki szczepionki.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi