Czy przed szczepieniem na grypę potrzebne jest badanie stanu zdrowia?

Czy przed szczepieniem na grypę potrzebne są jakieś badania stwierdzające ogólny stan zdrowia ? Np. obniżona odporność. Kto nie powinien się szczepić na grypę?
Przed szczepieniem na grypę lekarz prowadzi kwalifikację do szczepienia, podczas której ocenia aktualny stan zdrowia pacjenta. W przypadku teleporady jest to szczegółowy wywiad. Nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych badań. Nie powinny się szczepić osoby uczulone na składniki szczepionki oraz w trakcie infekcji.
Nie wykonuje się badań dodatkowych, nie szczepimy osób podczas infekcji oraz osób uczulonych na składniki szczepionki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi