Czy osobę z chorobą dwubiegunową można przymusowo leczyć?

Witam. Znam osobę, która ma zdiagnozowaną chorobę dwubiegunową. Jej obiawy to co okresowe napady agresji i gniewu. Swoim zachowaniem krzywdzi swoich bliskich, w tym bardzo bliską mi osobę. W sytuacjach uniosłych jest zdolna do podduszania, dźgania ostrymi przedmiotami oraz wyładowywania swojej agresji. Sąsiedzi w okolicy znają stytuację, wielokrotnie służby a w formie policji, straży miejskiej a nawet pogotowia wzywane były na interwencję, jednak gdy przyjeżdżały, osoba chora zawsze idealnie udawała że jest wszystko wporządku i na miejscu, przez co nawet groziły osobie wzywajacej, że będzie musiała zapłacić karę za bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych. Moje pytanie brzmi, czy w takiej sytuacji jest możliwość zamknięcią osoby chorej na chorobę dwubiegunową na przymusowe leczenie w zakładzie psychiatrycznym? Dodam że taki człowiek świetnie maskuje swoją dolegliwość, ale osoby na których się wyładowuje posiadają zdjęcia, nagrania głosowe oraz filmowe gdzie znacznie ponoszą ją emocje. Pozdrawiam serdecznie i liczę na fachową pomoc. Sądze że odpowiedź może pomóc ,,oprawcy'' jak i bliskim praktycznie zteroryzowanym przez chorego.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi