2023-05-30

Czy na każdej recepcie jest zapisane dawkowanie leku?

Byłam niedawno u psychiatry, która zawsze wypisywała mi dawkowanie leków na karteczce wraz z kodem recepty, a tym razem zapisała mi tylko sam kod. Nie mam pojęcia, jakie jest nowe dawkowanie leków. Czy jak pójdę do apteki, by kupić te leki, to farmaceuta będzie w stanie mi powiedzieć, jakie jest dawkowanie na podstawie e-recepty?

Oczywiście, proszę podać kod w aptece i poprosić farmaceutę o przepisanie dawkowania z recepty elektronicznej lub zalogować się na swoje konto IKP.
Tak. Może przepisać dawkowanie z recepty lub wydrukować receptę.
Tak. Może przepisać dawkowanie z recepty
Farmaceuta może przepisać dawkowanie z recepty.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychiatra w Łodzi Lęki w Częstochowie Lęki w Opolu Lęki we Wrocławiu Psychiatra we Wrocławiu Lęki w Poznaniu Psychiatra w Poznaniu Psychiatra w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5088
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z