Czy lek na psychozę można bezpiecznie po narkotykach?

Mój narzeczony jest uzależniony od amfetaminy. Jest po pobycie w szpitalu psychiatrycznym z powodu psychoz i zaburzeń psychicznych. Otrzymał receptę na leki psychotropowe na psychozy narkotykowe. Niestety nałóg wygrywa i bierze dalej. Przestał brać leki. Jakie jest zagrożenie jeżeli podam mu ta jedną tabletkę, ale podejrzewam, że zażywał dzisiaj amfetaminy. Czy może to zagrozić jego życiu? Dodam, że jest w psychozie i nie ma z nim kontaktu logicznego (mówi nie wiadomo do kogo, niszczy swoje rzeczy, chodzi bez celu).
Pacjent wymaga pilnej hospitalizacji.
Proszę skontaktować się z prowadzącym lekarzem psychiatrą.
Pacjent wymaga pilnej konsultacji z lekarzem psychiatrą.
pacjenta należy zawieść pilnie do szpitala psychiatrycznego.
Należy wezwać pogotowie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi