2023-04-22

Czy brak zgody na więcej wizyt u psychoterapeuty może skutkować wydaleniem z terapii?

Chodzę na terapię od 5 miesięcy co tydzień. Przed rozpoczęciem terapii terapeuta powiedział mi, że możliwe, że będę potrzebować terapii 2 razy w tygodniu, ale zrozumie, że są to koszty. Parę tygodni temu dostałam informację, że przydałaby się druga psychoterapia w tygodniu, ale że nie ma terminów, a z 2 tygodnie temu zostałam poinformowana, że trzyma dla mnie termin i terapia 2 razy w tygodniu zaczęłaby się od maja. Powiedziałam, że chcę chodzić na terapię co tydzień i stresuje mnie to. Usłyszałam tylko, że będziemy rozmawiać na ten temat. Wczoraj na początku wizyty oznajmiłam, że stanowczo nie chcę chodzić aż na 2 terapie w tygodniu, a terapeuta poinformował mnie, że aby wziąć odpowiedzialność za moje leczenie warunkiem jest wizyta 2 razy w tygodniu. Jednocześnie mówi, że widzi, że leki działają, że jestem spokojniejsza, bardziej stabilna niż kiedy zgłosiłam się po pomoc, ale potrzebna jest terapia 2 razy w tygodniu. Terapeuta pyta mnie również czy "chce się Pani leczyć" i że chyba tak naprawdę nie pozwalam się leczyć oraz że uważam, że wiem lepiej od terapeuty. Czy jeśli nie wyrażę zgody na 2 terapie tygodniowo, mogę zostać z niej wyrzucona? Nie podpisywałam żadnego kontraktu terapeutycznego, a na ostatniej wizycie kiedy powiedziałam, że nie chcę 2 terapii dowiedziałam się, że dopiero teraz mogę go tworzyć, bo jestem w stanie powiedzieć "nie" i teraz potrafię rozmawiać.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Psychoterapeuta w Gliwicach Psychoterapeuta w Warszawie Psychoterapeuta w Krakowie Psychoterapeuta w Bielsku-Białej Psychoterapeuta w Łodzi Psychoterapeuta we Wrocławiu Psychoterapeuta w Poznaniu Psychoterapeuta w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6338
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16437
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+149
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4