Co powoduje niepokojące plamienia i ból w trakcie stosunku?

Witam. Od 1.5roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Od 4 miesięcy mam plamienia w 2 lub 3tyg brania tabletek. W tym miesiącu wystąpiły dwa razy. Raz przy wysiłku fizycznym. Dodam że mam wykrytą nadżerkę i w rodzinie występował rak szyjki macicy (mama), endometrioza i torbiele (mamy siostra). Oprócz tego pojawia się ból w trakcie stosunku. Tabletki biorę ciągle o tej samej porze i nie pominęłam żadnej. Czym mogą być spowodowane te plamienia?

Wskazana wizyta kontrolna u lekarza ginekologa prowadzącego leczenie, z wykonaniem badania ginekologicznego oraz kontrolnego usg ginekologicznego. Po ich wykonaniu lekarz podejmie decyzję odnośnie dalszej ew. diagnostyki i leczenia.
Na podstawie informacji zamieszczonych przez Panią nie można jednoznacznie ustalić przyczyny plamienia. Wymagać będzie to konsultacji ginekologicznej najprawdopodobniej poszerzonej o dodatkowe badania. Proszę umówić konsultację.
Zalecana stacjonarna wizyta ginekologiczna z badaniem wewnętrznym.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi