Ból w pachwinie podczas siedzenia - do jakiego lekarza się udać?

Mam cukrzycę 2 stopnia jestem na insulinie. Ogólnie czuję się dobrze, biorę leki na nadciśnienie i jest wyrównane. W związku z cukrzycą dużo chodziłam do niedawna na spacery po 8 km. Ostatnio podczas siedzenia na fotelu pojawił się nieduży ból w pachwinie miedzy udem lewej nogi, a powłoką brzuszna w pachwinie. Ból pojawia się tylko przy siedzeniu i z przerwami. Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Do jakiego lekarza mam się udać? Mam obecnie 80 lat, ogólnie jestem w dobrej formie.
Prosze wykonać rtg stawów biodrowych, wskazana konsultacja ortopedyczna. Jeśli stawy biodrowe będą prawidłowe wskazana konsultacja chirurgiczna i ginekologiczna.
Proszę ćwiczenia, aktywność realizować systematycznie, nie zrywami. W ustaleniu zasad proszę się skontaktować z lekarzem rodzinnym, fizjoterapeutą. Obecnie z powodu dolegliwości zalecam kontrolę ortopedyczną, neurologiczną (ze zdjęciem stawu).
Być może powodem dolegliwości bólowych jest przepuklina - proszę udać się na wizytę stacjonarną do chirurga.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi