Ból w pachwinie podczas siedzenia - do jakiego lekarza się udać?

Mam cukrzycę 2 stopnia jestem na insulinie. Ogólnie czuję się dobrze, biorę leki na nadciśnienie i jest wyrównane. W związku z cukrzycą dużo chodziłam do niedawna na spacery po 8 km. Ostatnio podczas siedzenia na fotelu pojawił się nieduży ból w pachwinie miedzy udem lewej nogi, a powłoką brzuszna w pachwinie. Ból pojawia się tylko przy siedzeniu i z przerwami. Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Do jakiego lekarza mam się udać? Mam obecnie 80 lat, ogólnie jestem w dobrej formie.
Prosze wykonać rtg stawów biodrowych, wskazana konsultacja ortopedyczna. Jeśli stawy biodrowe będą prawidłowe wskazana konsultacja chirurgiczna i ginekologiczna.
Proszę ćwiczenia, aktywność realizować systematycznie, nie zrywami. W ustaleniu zasad proszę się skontaktować z lekarzem rodzinnym, fizjoterapeutą. Obecnie z powodu dolegliwości zalecam kontrolę ortopedyczną, neurologiczną (ze zdjęciem stawu).
Być może powodem dolegliwości bólowych jest przepuklina - proszę udać się na wizytę stacjonarną do chirurga.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi