2022-10-21

Co mężczyzna może zrobić, aby nabrać większej wagi?

Mam 47 lat i ważę tylko 55 kg. Żadne białko i proteiny nie pomagają mi przytyć. Czy po tabletkach antykoncepcyjnych mógłbym zwiększyć wagę?

Wnioskując z użytej formy zakładam iż jest Pan mężczyzną. W takiej sytuacji zastosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie jest zalecane. Nie przyniesie to oczekiwanego efektu, a tylko znacząco zwiększy ryzyko powikłań. Proszę skonsultować się z lekarzem celem omówienia Pana problemu i ewentualnego poszerzenia diagnostyki.
Tabletki antykoncepcyjne przeznaczone są tylko i wyłącznie dla kobiet. Ich zastosowanie u mężczyzny, w celu przybrania masy ciała jest bezcelowe-nie wywołają tego efektu, wywołać za to mogą niebezpieczne powikłania. W celu ustalenia przyczyny ewentualnego niedoboru wagi ciała (brak informacji na temat wzrostu) proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego-niezbędne jest wykonanie badań lab., badań kontrolnych typu usg jamy brzusznej, rtg klatki piersiowej. Wszystkie badania lekarz będzie mógł zlecić po zebraniu szczegółowego z Panem wywiadu i zbadaniu Pana. Jeżeli wyniki będą bez odchyleń wymagających leczenia-warto zgłosić się do dietetyka/trenera, który dobierze najbardziej optymalną dietę i wdroży odpowiednie ćwiczenia pozwalające na przyrost masy ciała.
Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego w celu wykonania badań, a także wizyta u dietetyka. Tabletki antykoncepcyjne są przeznaczone dla kobiet.
Może to alergia pokarmowa. Może powodować zaburzenia trawienia.
Tabletki antykoncepcyjne przeznaczone wyłącznie do stosowania przez kobiety.
Proszę zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego, trzeba zebrać między innymi wywiad rodzinny.
Może to alergia pokarmowa. Może powodować zaburzenia trawienia.
Tabletki antykoncepcyjne przepisujemy dla kobiet z określonych wskazań. Nie są stosowane u mężczyzn.
Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego w celu wykonania badań, a także wizyta u dietetyka. Tabletki antykoncepcyjne są przeznaczone dla kobiet.
Tabletki antykoncepcyjne, jako lek hormonalny, mają na celu regulację cyklu menstruacyjnego i zapobieganie ciąży, ale nie są stosowane do celów przybierania na wadze.

Zalecam skonsultowanie się z dietetykiem w celu ustalenia indywidualnego planu żywieniowego, który pomoże w zwiększeniu masy ciała. Mogą być to np. większe ilości kaloryczne posiłków oraz zwiększone spożycie tłuszczów i węglowodanów, ale to zależy od indywidualnych potrzeb organizmu.

Warto również zwrócić uwagę na aktywność fizyczną, która może pomóc w budowaniu masy mięśniowej i zwiększeniu apetytu. Może to być np. regularne ćwiczenia siłowe, jak również bardziej aktywny tryb życia w postaci codziennej aktywności fizycznej, takiej jak spacery, jazda na rowerze lub pływanie.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Wnosząc z użytej formy męskiej, jeśli jesteś mężczyzną, to zdecydowanie nie jest wskazane przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, które są przeznaczone dla kobiet. Tabletki antykoncepcyjne mogą wpływać na organizm każdej osoby w inny sposób, dlatego trudno jest przewidzieć, jak dokładnie wpłyną na przyrost masy ciała. Niektóre kobiety mogą zauważyć niewielki wzrost wagi po rozpoczęciu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, ale nie jest to regułą dla wszystkich. Ważne jest, aby pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne nie są specjalnie przeznaczone do zwiększania masy ciała. Ich głównym celem jest zapobieganie ciąży. Jeśli masz trudności z przybraniem na wadze, zalecam skonsultowanie się z dietetykiem, który przeanalizuje Twoją sytuację, dietę, styl życia oraz ewentualne przyczyny niskiej masy ciała. Może on również dostosować plan żywieniowy, który pomoże Ci zdrowo przytyć, uwzględniając Twoje indywidualne potrzeby i preferencje żywieniowe.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15636
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4