Łysienie – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada dermatologa, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

Powstrzymaj łysienie

uzyskaj pomoc lekarza online i zahamuj wypadanie włosów

Utrata włosów jest procesem naturalnym zachodzącym każdego dnia, bowiem każda osoba traci średnio od 100 do 150 włosów w ciągu doby. Niestety często dochodzi do nasilonego wypadania, co może wynikać z różnych przyczyn. Rozpoznanie tych przyczyn jest jednak kluczowe, aby móc w sposób skuteczny powstrzymać łysienie oraz pobudzić włosy do wzrostu.

Jeśli tobie również doskwiera problem wypadających włosów, możesz skorzystać z konsultacji z dermatologiem online, który na podstawie wywiadu rozpozna przyczyny oraz zaleci dalszą diagnostykę. Co istotne, w przypadku łysienia niezbędne może być wdrożenie farmakoterapii, a e-Recepty na nie także mogą być przedłużane przez Internet.

Jak leczyć łysienie?

Otrzymaj poradę online i zatrzymaj łysienie:

  • Wybierz lekarza z listy powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin konsultacji.
  • Wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Zapłać online i kliknij w link otrzymany mailem, aby rozpocząć.


Z lekarzem możesz porozmawiać poprzez czat, wideo lub połączenie głosowe. Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie (jeżeli będzie to konieczne).

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

W jaki sposób powstrzymać problem z łysieniem?

Zatrzymanie łysienia wymaga rozpoznania, co doprowadziło do tego problemu. Bardzo często są to ukryte dolegliwości, choroby oraz brak odpowiednich składników odżywczych w diecie, aby jednak je rozpoznać niezbędna jest konsultacja lekarska.

Czym jest łysienie androgenowe?

Łysienie androgenowe objawia się utratą włosów w okolicach skroni oraz u szczytu głowy. Zazwyczaj dotyka ono mężczyzn.

Czy stres może przyczynić się do łysienia?

Tak, stres może mieć ogromny wpływ na wypadanie włosów i to nie tylko ten przewlekły, ale także spowodowanymi wydarzeniami takimi jak poród czy szok organizmu po zabiegach chirurgicznych.

Jakie choroby mogą przyczyniać się do łysienia?

Do problemu z wypadaniem włosów mogą przyczyniać się choroby tarczycy, cukrzyca, toczeń oraz hipokalcemia.

Jakie są domowe sposoby na walkę z łysieniem?

Ograniczyć łysienie może przede wszystkim dobrze zbilansowana dieta bogata w krzem oraz kwasy omega-3. Dodatkowo pomocne będą delikatne masaże skóry głowy z zastosowaniem rozcieńczonych olejków eterycznych (przed ich użyciem trzeba przeprowadzić próbę uczuleniową). Dodatkowych porad udzieli dermatolog online lub lekarz medycyny estetycznej.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z