Ciąża

Ciąża to stan, w którym w wyniku zapłodnienia rozwija się nowy organizm w macicy kobiety. Trwa około 40 tygodni i jest podzielona na trzy trymestry. Objawy ciąży mogą obejmować brak menstruacji, nudności, zmęczenie, powiększenie piersi i zmiany nastroju. Regularne wizyty i badania są kluczowe dla monitorowania zdrowia matki i rozwijającego się płodu.

online ONLINE
w gabinecie W GABINECIE
Poznaj najlepszych specjalistów

Jak rozpoznać ciążę?

Znajdź lekarza, zarezerwuj wizytę i korzystaj z dopasowanej opieki zdrowotnej bez wysiłku dzięki naszej witrynie do umawiania wizyt u lekarza stacjonarnie i online.
Znajdź lekarza
Znajdź lekarza

Skonsultuj się z ginekologiem, który

pomoże Ci zrozumieć Twoje objawy

i dostosuje odpowiedni plan leczenia 

dots
Zarezerwuj wizytę
Zarezerwuj wizytę

Wybierz dogodną dla siebie lokalizację
(stacjonarnie lub online) i zarezerwuj
wybrany termin

dots
Weź udział w konsultacji
Weź udział w konsultacji
Weź udział w konsultacji stacjonarnej
lub online za pomocą czatu, wideo,
bądź telefonu

Przyczyny ciąży

Konsultacje online

Konsultacje online

Podczas konsultacji online dotyczącej ciąży, lekarz przeprowadzi wywiad w celu oceny zdrowia pacjentki oraz przebiegu ciąży. Pacjentka będzie mogła opisać swoje obawy, pytania oraz wszelkie obserwowane zmiany. Lekarz może omówić z pacjentką plan diety, znaczenie suplementacji, zalecenia dotyczące aktywności fizycznej oraz higieny osobistej. W niektórych jednak przypadkach niezbędna może być wizyta w gabinecie.

Umów konsultację online
Konsultacje online
Wizyta w gabinecie

Wizyta w gabinecie

Wizyta w gabinecie

Podczas wizyty w gabinecie w związku z ciążą, lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad dotyczący zdrowia matki oraz przebiegu ciąży. Lekarz również zapyta o obecne objawy, a podczas badania fizykalnego lekarz może wykonać pomiar ciśnienia krwi, ocenić wzrost oraz masę ciała, a także przeprowadzić badanie palpacyjne brzucha w celu oceny wzrostu macicy i położenia płodu. Może również zalecić badania laboratoryjne.

Znajdź gabinet lekarski
Czytaj więcej
informacji na temat „Ciąża”
Sprawdź
FAQ
Kiedy zrobić test ciążowy?

Test ciążowy warto robić nie wcześniej, niż 8 dni po stosunku seksualnym oraz po owulacji.

Jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Objawy ciąży pozamacicznej są podobne, jak tej rozwijającej się prawidłowo. Wątpliwości może budzić jednak silny ból podbrzusza, a także krwawienie z dróg rodnych.

Czy podczas okresu można zajść w ciążę?

W przypadku kobiet mających krótki cykl, istnieje wtedy szansa zajścia w ciążę. Wynika to z faktu, że owulacja pojawia się krótko po okresie, a warto pamiętać, że plemniki mogą żyć we wnętrzu pochwy nawet około 5 dni.

Czy nadciśnienie w ciąży jest groźne?

Tak, nadciśnienie w ciąży może być groźne zarówno dla płodu, jak i dla matki, dlatego niezbędna jest konsultacja lekarska.

Co jeść w ciąży?

Aby zapewnić płodowi optymalne warunki do rozwoju, niezbędna jest prawidłowo zbilansowana dieta bogata przede wszystkim w zdrowe tłuszcze, warzywa, owoce, a także pełnowartościowe źródła białka. Jeśli kobieta chce uzyskać więcej wskazówek, może skorzystać z konsultacji dietetycznej online.

e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4