Deslodyna fast junior

Nazwa Produktu Leczniczego
Deslodyna fast junior
Nazwa powszechnie stosowana
Desloratadinum
Postać farmaceutyczna
Tabletka ulegająca rozpadowi w jamie ustnej
Substancja czynna
Desloratadinum 2.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej HASCO-LEK S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Deslodyna fast junior - podstawowe informacje o leku:

Deslodyna Fast Junior to lek w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej, zawierający desloratadynę - substancję przeciwhistaminową. Działa on skutecznie w łagodzeniu objawów alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz pokrzywki, nie powodując przy tym senności. Lek ten jest przeznaczony dla dorosłych, młodzieży oraz dzieci powyżej 6 roku życia. Objawy, na które Deslodyna Fast Junior działa, to m.in. kichanie, wodnista wydzielina lub swędzenie nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu. Złagodzenie tych objawów utrzymuje się przez cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu. Jeśli po trzech dniach stosowania leku nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Deslodyna fast junior jest wskazany u dorosłych, młodzieży w wieku od 12 lat i starszych oraz dzieci w wieku od 6 do 11 lat, w celu łagodzenia objawów związanych z:

  • alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa,
  • pokrzywką.

Pliki do pobrania

Deslodyna fast junior  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Deslodyna fast junior  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta